Jakie są najlepsze zabiegi na modelowanie sylwetki? 

Modelowanie sylwetki to proces, który często wymaga działania na wielu frontach. Nawet regularne ćwiczenia czy odpowiednio zbilansowane posiłki nie zawsze przynoszą wymarzone rezultaty. Tkanka tłuszczowa w niektórych miejscach może być bowiem wyjątkowo odporna na redukcję za pomocą diety czy aktywności fizycznej. Gdy mimo wielu starań nie jesteśmy w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów z bioder czy boczków, a brakuje nam ich w obszarach takich jak piersi czy pupa, warto sprawdzić profesjonalne zabiegi na modelowanie sylwetki. Wybrałyśmy dla was 6 najskuteczniejszych.

Modelowanie sylwetki – liposukcja wodna Body Jet

Liposukcja wodna przy użyciu urządzenia Body Jet to jedna z najbardziej nowoczesnych i najmniej inwazyjnych metod usuwania tłuszczu z organizmu. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są dosłownie wypłukiwane za pomocą strumienia specjalnego płynu. Procedura ta jest bezbolesna i znacznie bardziej bezpieczna niż liposukcja chirurgiczna. Nie ma ryzyka uszkodzenia nerwów ani naczyń krwionośnych. Tłuszcz usunięty z organizmu może być wykorzystany do wypełniania innych partii ciała. Efekty zabiegu są trwałe, dzięki czemu jest on świetnym rozwiązaniem dla pań pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów czy modelować sylwetkę. Ze względu na lekkie obrzęki i zasinienia rekonwalescencja po zabiegu trwa 7-10 dni. Cena liposukcji wodnej Body Jet jest ustalana po konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj wynosi ok. 6 tys. zł. 

Modelowanie sylwetki – liposukcja ultradźwiękowa / kawitacyjna  

Liposukcja ultradźwiękowa, czyli inaczej kawitacyjna, jest bezinwazyjną metodą usuwania tłuszczu. Podczas zabiegu tłuszcz nie jest odsysany z organizmu, ale rozbijany przy pomocy ultradźwięków. Oznacza to, że wolne kwasy tłuszczowe zostają uwolnione do przestrzeni komórkowej, skąd w naturalny sposób zostają przetransportowane do wątroby i usuwane z organizmu. Efektem zabiegu jest nie tylko modelowanie sylwetki i ujędrnienie wybranych partii ciała, ale także pobudzenie układów krwionośnego i limfatycznego, które odpowiadają usuwanie produktów przemiany materii (w tym tłuszczu) oraz odżywienie głębokich warstw skóry. Dzięki temu na liposukcji ultradźwiękowej korzysta nie tylko nasza sylwetka, ale także skóra i całe ciało. Aby uzyskać najlepsze rezultaty konieczne jest wykonanie serii ok. 10 zabiegów. Cena liposukcji ultradźwiękowej wynosi ok. 80-100 zł. Najbardziej korzystne jest wykupienie od razu pakietu.

Modelowanie sylwetki – liposukcja laserowa 

Liposukcja laserowa to kolejna metoda usuwania komórek tłuszczowym bez ingerencji skalpela. W tym wypadku pod skórę wprowadzana jest malutka sonda, której zakończenie emituje wiązkę laserową, która uwalnia komórki tłuszczowe. Jednocześnie są one zasysane do specjalnego pojemnika. Trzeba zaznaczyć, że można je użyć do wypełnienia innych obszarów ciała, na przykład piersi czy pośladków. Efekty zabiegu są stałe i obejmują nie tylko modelowanie sylwetki, ale także ujędrnienie skóry i redukcję rozstępów. Chociaż wyraźne wyszczuplenie jest widoczne od razu po zabiegu, na pełne rezultaty trzeba poczekać ok. 2 tygodni. Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji laserowej trwa kilka dni. W tym czasie mogą pojawić się lekkie zasinienia czy obrzęki. Ustalenie konkretnej ceny zabiegu wymaga konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj ceny zaczynają się w granicach 6 tys. zł. 

Modelowanie sylwetki – endermologia 

Endermologia to mechaniczny masaż, który pobudza procesy regeneracji skóry oraz usuwania zbędnych produktów przemiany materii, w tym właśnie tłuszczu. Podczas zabiegu do wybranej partii ciała przykłada się sterowaną komputerowo głowicę. Składa się ona z dwóch rolek oraz komory wytwarzającej ciśnienie. Pod jego wpływem fałdy skóry są zasysane wewnątrz głowicy i intensywnie masowane. Dzięki specjalnemu kombinezonowi oraz nowoczesnej technologii, która dobiera odpowiednią intensywność, zabieg jest bardzo komfortowy. Ze względu, że na swoją bezinwazyjność po endermologia nie jest wymagana rekonwalescencja. Pierwsze efekty modelowania sylwetki są widoczne po 2-3 zabiegach. Najlepsze rezultaty uzyskamy po ok. 10 sesjach. Koszt jednego zabiegu jest uzależniony od części ciała, na jakiej chcemy go wykonać. Ceny wahają się w granicach 50-150 zł. 

Modelowanie sylwetki – lipoliza iniekcyjna 

Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjny zabieg, który jest bardzo skuteczny w przypadku redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej na brzuchu, plecach czy pośladkach. Procedura polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych. Rozpuszczony tłuszcz zostaje potem w naturalny sposób wydalony z organizmu. Podczas zabiegu możemy odczuwać lekki ból lub dyskomfort. Chociaż nie jest potrzebna rekonwalescencja, przez pierwsze dni po lipolizie trzeba uważać na skórę, bo może ona być podrażniona czy obolała. Efekt modelowania sylwetki widać już po pierwszej sesji, jednak najlepsze rezultatu pojawiają się po ok. 3 tygodniach. Czasami po 6-8 tygodniach warto wykonać go powtórnie. Ceny lipolizy wahają się w granicach 1-2 tys. zł. 

Modelowanie sylwetki – liposukcja laserowa SculpSure

Liposukcja laserowa SculpSure to nieinwazyjna i bardzo nowoczesna metoda usuwania tkanki tłuszczowej przy pomocy energii lasera. Podczas zabiegu do wybranej partii ciała przykładane są płaskie aplikatory, które podgrzewają komórki tłuszczowe do temperatury ponad 40°C, co powoduje ich rozpuszczanie. Tak jak w przypadku poprzednich zabiegów – rozbity tłuszcz zostaje naturalnie usunięty przez nasze ciało. W rezultacie następuje wyszczuplenie i modelowanie sylwetki. W obszarach takich jak brzuch, uda, ramiona czy boczki możemy stracić nawet kilka centymetrów. Sama procedura jest bardzo szybko i może trwać zaledwie 25 minut. Dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego skórę, nie musimy obawiać się jej poparzenia czy uszkodzenia. Po zabiegu liposukcji laserowej SculpSure nie jest wymagana rekonwalescencja. Pierwsze efekty zauważymy po 3-4 tygodniach, a pełny rezultat po 3 miesiącach.  Cena zabiegu jest uzależniona od powierzchni ciała, która ma objąć zabieg. Za ok. 50 cm ² zapłacimy ok. 2 tys. zł. 
 

Zobacz też: Kriolipoliza – ten zabieg usunie tłuszcz za pomocą zimna. Na czym to polega?