Mówi się, że jeśli „chorujemy” na coś dłużej niż jedne sezon, warto się o to pokusić bez względu na cenę, bo są duże szanse, że ta rzecz, nieważne czy mowa o płaszczu, torebce czy ekscentrycznej biżuterii, zostanie z nami na lata. I fakt, jest w tym twierdzeniu wiele prawdy. Ale to wcale nie stoi w sprzeczności z podyktowanym sercem sięganiem po najgorętsze trendy w momencie ich debiutu, jeśli tylko mamy poczucie, że totalnie „idą” z naszym stylem i mówiąc językiem Marie Kondo, „coś do nich czujemy”.

Akcesoria z perłami: super trend moda wiosna 2019

Ten sezon, gdy mowa o tych ostatnich, wcale nas nie oszczędza. Więc jeśli planowałyście zakupową  abstynencję, a przynajmniej rozsądne, przemyślane zakupy – zapomnijcie o tym i odłóżcie to na inną okazję. Przynajmniej jeśli chodzi o akcesoria. Bo zanim naprawdę przyjdzie nam wyjąć z szafy coś lżejszego (jakiś przemyślany zakup, do którego przymierzałyśmy się od kilku sezonów), sprawmy sobie podwójną radość nowością, która nie tylko będzie cieszyć oko latem i w kolejnych sezonach, ale osłodzi też ostatki zimy, z którą – jeśli wierzyć zapowiedziom – nie pożegnamy się za szybko.

Moda trendy wiosna 2019: naturalne materiały

Choć mogłoby się zdawać, że koszyki z rafii szczyt popularności mają za sobą jako typowo letnie ubiegłoroczne akcesorium, nic bardziej mylnego! Naturalne materiały, z których są wyplatane: czy mowa o wiklinie czy innych tworzywach, pięknie zagrają także w towarzystwie lnianych luźnych marynarek czy lekkich trenchy. Więc jeśli do dziś nie dorobiłyście się jednego, wiedzcie, że wciąż warto! A nawet jeśli macie, ale coś z nowości wpadło wam w oko, śmiało się na nie odważcie, ten trend szybko nie przeminie.

Moda trendy wiosna 2019: minimalistyczne sandały

Choć wielu krzywiło się na Birkenstocki, że przypominają obuwie ortopedyczne i są najbardziej niemodnymi butami na świecie, przetarły sobie szlak do wielu serc. Ale w tym sezonie sięgamy po delikatniejszą wersję sandałów, czyli tę skomponowaną z pasków. Im cieńsze tym lepiej. Dobrze, gdy są w neutralnych barwach – w tym temacie pałeczkę pierwszeństwa mają torebki.  

Moda trendy wiosna 2019: przezroczystości

Mało kto dziś pamięta przezroczystą torbę do ręki w intensywnym oranżu z metką Jil Sander, która do złudzenia przypominała siatkę na zakupy. Tak, ta moda sięga korzeniami dalej niż dekadę wstecz. Wielu obrusza się na samą myśl o tym, że cała zawartość ich torebki miałaby być wystawiona na publiczny widok. Mimo to chętnych nie brakuje! Poza tym umówmy się, jeśli dobrze przemyśleć jej zawartość (zwłaszcza pod kątem kolorów), regularnie porządkować i podejść praktycznie do tego co chcemy pokazać, a co ukryć, może się okazać, że przezroczysta torba nieoczekiwanie stanie się najciekawszym „momentem” całej stylizacji.

Moda trendy wiosna 2019: torebki nerki

To akcesorium o bardzo praktycznych, by nie powiedzieć bazarowych konotacjach długo „urabiało” sobie drogę na wybiegi. Ale wytrwałość popłaciła. Dziś za Zosią Chylak, która od dawna ma w kolekcji modele, które można nosić wokół pasa poszło wiele marek, czyniąc to akcesorium najmodniejszym i najbardziej pożądanym. Bo najważniejsza kwestia to to, jak je nosimy – dzisiaj nawet bardziej modnie niż klasycznie jest niedbale przerzucić ją po skosie przez ramię.

Moda trendy wiosna 2019: fantazyjna, duża biżuteria

Tej wiosny nosimy się na bogato: kolor stylizacji jest tylko tłem dla tego, co pokażemy… w uszach. Jeśli chodzi o kolczyki, ale też pierścionki i każdą inną biżuterię, łamiemy wszelkie normy. Projektanci dają zielone światło nie tylko jeśli chodzi o rozmiar, ale też kolor i formę z naciskiem na to, by dodatki były ręczną robotą i by to właśnie one były tym elementem, który najbardziej zapadnie w pamięć. Skusicie się?