Kolory Ombre Hair przechodzą jeden w drugi. Wcześniej modne były dość mocne kontrasty. Teraz najlepiej jeśli kolor zmienia się łagodnie, a efekt przywodzi na myśl naturalne, wypłowiałe od słońca końcówki włosów. Dobrze wykonana koloryzacja duo kolor zdecydowanie  odmładza kobietę, jasne kosmyki włosów łagodzą rysy twarzy, odejmując przy tym lat . Przy czym dają naprawdę ładny i i naturalny efekt, który nie przypomina odrostów.  

W tym roku  dominować będzie ombre hair w czterech odmianach. Bazować będą na piaskowych blondach, naturalnych brązach i rudościach. Główna zasada koloryzacji trendów 2011 to jak najmniej sztuczności i nienaturalnych kolorów czyli spalonych blondów oraz czerni. Kobieta ma być delikatna, romantyczna oraz wzbudzać zaciekawienie. Polecam tę koloryzację paniom, które chcą odwrócić uwagę od mankamentów oraz "złagodzić buzię" mówi Jakub Chmielewski (stylista z Art Hair Studia Fryzur w Warszawie przy ulicy Wąwozowej).
Jakub Chmielewski reprezentuje piąte pokolenie fryzjerów i jest siódmą osobą w rodzinnie wykonującą ten zawód. Fryzjerstwo towarzyszyło mu od najmłodszych lat. Jestem w zawodzie od dwunastu lat i nie wyobrażam sobie, bym mógł robić cokolwiek innego. Praca jest dla mnie przyjemnością i daje mi dużo satysfakcji. Lubię wyzwania, mam mnóstwo pomysłów. Nie nudzę się za fotelem dodaje Pan Jakub.  

Koloryzacja duo kolor  najlepiej  wygląda na falowanych i dłuższych  włosach.  Efekt końcowy uzależniony jest również od strzyżenia. Na włosach równych - „obciętych od linijki ” koloryzacja prezentuje się mało ciekawie. Należy je wcześniej lekko wycieniować. Koloryzację ombre hair najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Taką usługę ma w swojej ofercie Art Hair Studio.