Jak zdobyć Koziorożca

Po pierwsze, uzbroić się w cierpliwość. Nie ma co liczyć, że Koziorożec ulegnie emocjom, straci dla ciebie głowę po pierwszym spotkaniu, że będzie dzwonił i przysyłał kwiaty z wyznaniem miłości. Miłość od pierwszego wejrzenia jest dla Koziorożca wierutną bzdurą. On musi najpierw się zaprzyjaźnić, dobrze poznać drugą osobę, dopiero wtedy odważy się na jeden (ale nie więcej!) krok dalej. Jeśli chcesz zdobyć serce Koziorożca – i umysł – postaraj się dotrzeć do niego przez wspólnych znajomych. Wspólny projekt w pracy albo wyjazd na narty – to ma szansę powodzenia. Jeśli go zaciekawisz i sprawisz, że wyjdzie ze swojego pancerza, będzie twój.

Jego zalety i słabości

Jest pracowity, wytrwały i konsekwentny. Do tego obowiązkowy i sumienny, na jego słowie zawsze możesz polegać. Brak mu jednak luzu. Z trudem dostosowuje się do innych, bywa odbierany jako sztywniak i ponurak. Panicznie boi się ośmieszenia, do wszystkiego, co o nim się mówi, podchodzi serio. Zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem, chłodno kalkuluje, bywa też nudny i łatwo się obraża, a ciche dni w jego wykonaniu trwają długo i są trudne do wytrzymania.

W jego objęciach

Pamiętaj, że Koziorożec miłość traktuje zawsze serio. Nie oznacza to jednak, że nie będzie bardzo namiętny. Droga do jego sypialni jest niełatwa – najeżona przeszkodami, które pan spod tego znaku mnoży niczym wstydliwa pensjonarka. Jeśli jednak uda ci się tam trafić, Koziorożec zrobi absolutnie wszystko, byś poczuła się usatysfakcjonowana. Twoje potrzeby i oczekiwania postawi na pierwszym planie.

Koziorożec w rodzinie

Zobacz także:

Jeśli już zdecyduje się ją założyć, nie będzie miał wątpliwości, że ożenił się z najpiękniejszą, najlepszą i najmądrzejszą kobietą na świecie. Będzie starał się zapewnić jej bezpieczny byt, pracując od rana do nocy. Może to grozić pracoholizmem! Jako jeden z nielicznych znaków zodiaku Koziorożec jest zdeklarowanym monogamistą.