Wąkrotka azjatycka

Czyli centella asiatica, to roślina wykorzystywana w medycynie chińskiej ze względu na właściwości regenerujące i odmładzające. W latach 80. i 90. dwudziestego wieku zainteresowali się nią także europejscy i amerykańscy naukowcy. Ich badania dowiodły, że roślina ta jest jednym z najlepszych eliksirów młodości na świecie.

Co robi: Z liści i korzeni wąkrotki uzyskuje się madekasozyd - substancję przyspieszającą powstawanie kolagenu. Powoduje ona szybkie gojenie się i regenerację uszkodzonej skóry. Potrafi zmniejszyć nawet blizny po poważnych oparzeniach. Łagodzi podrażnienia naskórka po głębokich zabiegach dermatologicznych i chirurgicznych. Ekstrakt z centelli pobudza do pracy komórki skóry, które odpowiadają za tworzenie włókien kolagenu. Działa też przeciwzapalnie i przyspiesza tworzenie kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za prawidłowe nawilżenie. Substancje znajdujące się w wąkrotce wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych i przyspieszają mikrokrążenie. Dzięki temu pomagają dotlenić skórę, usunąć z niej toksyny oraz poprawiają koloryt naskórka. Te właściwości powodują znaczne odmłodzenie cery: spłycają zmarszczki, ujędrniają ją, wygładzają i rozjaśniają.

Gdzie się znajduje: madekasozyd z wąkrotki azjatyckiej dodano do kremu do cery dojrzałej Redermic, La Roche-Posay.

KIGELIA AFRICANA

Afrykańskie drzewo zwane też kiełbaskowym. Co robi: wyciąg z owoców ma działanie napinające i ujędrniające. Gdzie się znajduje: w serum regenerującym Tenseur Raffermissante, Clarins. Opuncja Figowa Rodzaj kaktusa rosnącego z gorącym Meksyku.

Co robi: wyciąg z owoców pobudza syntezę kolagenu, niszczy wolne rodniki i powstrzymuje starzenie się skóry.

Gdzie się znajduje: w kremach odmładzających i przeciwsłonecznych firmy Lierac.

SEKWOJA

Największe, długowieczne drzewo występujące w lasach Ameryki Północnej. Co robi: wyciąg z liści zawiera substancje poprawiające gęstość i napięcie skóry; pobudza odnowę komórek. Gdzie się znajduje: w masce do twarzy Extra-Firming, Clarins.

Co robi: wyciąg z liści zawiera substancje poprawiające gęstość i napięcie skóry; pobudza odnowę komórek.

Gdzie się znajduje: w masce do twarzy Extra-Firming, Clarins.