Profesjonalni bariści w dobrych kawiarniach używają innych kaw do przygotowywania klasycznego espresso, a innych - do przygotowania napojów kawowych z dodatkiem mleka. Dopiero tak profilowane mieszanki pozwalają wydobyć pełnię smaku każdego rodzaju kawowego napoju. O tym, jak ważne jest dostosowanie profilu mieszanki kawy do picia z mlekiem, świadczą liczby: ponad 60% kobiet i ponad 40% mężczyzn w kawiarniach wybiera kawę z mlekiem, czyli tzw. Latte. Teraz polscy konsumenci mogą we własnym domu stosować jedną z tych podstawowych zasad przestrzeganych przez kawowych mistrzów.

MK Cafe Premium do picia z mlekiem to prawdziwa innowacja i całkowicie nowa kategoria na rynku kawy mielonej i rozpuszczalnej. Jej pojawienie się jest jednocześnie zupełnie zrozumiałe, biorąc pod uwagę obecne preferencje kawowe Polaków. Według badań zleconych przez firmę Strauss Cafe Poland, właściciela marki MK Cafe, aż 65% konsumentów kawy w Polsce dodaje do kawy mleko. Picie kawy z mlekiem deklaruje aż 47% użytkowników kawy mielonej i 72% konsumentów kawy rozpuszczalnej. Pijąc kawę polski konsument sięga po mleko, ponieważ woli łagodniejsze, mniej intensywne smaki. Nie chce jednak rezygnować z przyjemności delektowania się pełnym smakiem kawy. Warunkiem tej doskonałej harmonii smaku naparu kawowego i mleka jest odpowiednie skomponowanie mieszanki ziaren kawy.

Polacy lubią z mlekiem

We wrześniu tego roku na rynek trafiły kawa mielona MK Cafe Premium do picia z mlekiem w opakowaniach 225g i 400g oraz kawa rozpuszczalna MK Cafe Premium do picia z mlekiem w opakowaniach 175g oraz 75g. W ten sposób marka MK Cafe tworzy otwiera zupełnie nowy etap na detalicznym rynku kawy mielonej oraz instant. Obydwie nowości, zarówno kawa mielona jak i rozpuszczalna, zostały specjalnie opracowane do picia z dodatkiem mleka i uzyskały znakomite wyniki w testach konsumenckich w porównaniu z innymi kawami dostępnymi na rynku z segmentu premium. Dzięki tej nowej kategorii – kawie do picia z mlekiem – konsument, podobnie jak profesjonalny barista, będzie miał możliwość wyboru kawy w zależności od tego, czy preferuje picie kawy czarnej czy białej.

Ten innowacyjny produkt pokazuje z jednej strony jak coraz ciekawszy i coraz bardziej wyrafinowany staje się nasz rynek, z drugiej, jest odpowiedzią na upodobania kawowe większości Polaków. Wygląda na to, że polscy konsumenci na nowo odkrywają kawę. Przestaje ona być dla nich tylko napojem „na obudzenie”, a od pewnego czasu staje się (a może wraca do swojej dawnej roli) napojem dla prawdziwych smakoszy.
Dlatego marka MK Cafe wychodzi na przeciw tym oczekiwaniom tworząc kolejne produkty w ścisłej współpracy z ekspertami. W ten sposób nasz rynek detaliczny wzbogacany jest profesjonalnym doświadczeniem ekspertów sztuki parzenia i podawania kawy.

Cena MK Cafe Premium do picia z mlekiem to około:

  • Kawa mielona 225g – 11 zł
  • Kawa mielona 400g – 17 zł
  • Kawa rozpuszczalna 175g – 27 zł
  • Kawa rozpuszczalna 75g – 13 zł

Więcej informacji na: www.mkcafe.pl