Współpraca adidas x Missoni snekaersy

Adidas Running ogłosił wspólny projekt z kultową włoską marką modową Missoni (rodzinna firma specjalizująca się w dzianinach). Seria podkreśla precyzję wykonania i kunszt rzemieślniczy obu marek. Inspiracją do jej powstania był wizjonerski charakter założyciela adidasa Adiego Dasslera oraz współtwórcy Missoni i biegacza olimpijskiego - Ottavio Missoni.

adidas x Missoni: modne sportowe buty wiosna 2019

W kolekcji wykorzystano specjalną technikę przestrzennego barwienia tkanin - znak rozpoznawczy Missoni. Jej efektem jest klasyczny wzór o nazwie „flame” (ang. płomień - przyp.) Redizajn dotyczy trzech modeli butów do biegania adidas Ultraboost. To buty idealne do biegania, od teraz z bardzo modowym sznytem.

Współpraca z Missoni jest bardzo bliska naszym sercom. Założyciele obu marek zbudowali je na tych samych wartościach - innowacyjności, kreatywności i wysokiej jakości rzemiośle. Połączenie ich inspirujących historii we wspólnej kolekcji kapsułowej było dla nas świetnym doświadczeniem - mówi Craig Vanderoef, Senior Director, Product w adidas Running.

Pomysł na wspólny projekt narodził się z faktu, iż obaj założyciele naszych brandów byli niezwykłymi rzemieślnikami, którzy nieustannie przekraczali granice i wyznaczali standardy w swoich branżach - dodaje Angela Missoni, Creative Director Missoni.

Kolekcja adidas x Missoni dostępna jest online od 24. kwietnia na stronie Missoni oraz na adidas.com od 25 kwietnia. Skusicie się na modne kolorowe sneakersy na lato 2019?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Missoni (@missoni) on Apr 24, 2019 at 5:27am PDT