Film braci Michała i Wojciecha Węgrzynów zawdzięcza rozgłos nie tylko dzięki głównemu bohaterowi historii, Edwardowi Gierkowi. I sekretarz KC PZPR, swoje kontrowersyjne miejsce w polskiej historii zawdzięcza m.in. zaciągnięciu gigantycznego długu zagranicznego, co w efekcie stało się przyczyną głębokiego kryzysu gospodarczego. Tyle samo zainteresowania powstaniem samej biografii wzbudzał też dobór głównej postaci. Jeszcze w maju tego roku współscenarzysta Rafał Woś przekonywał, że obsada aktorska będzie "niebanalna i absolutnie pierwszoligowa". Dziś już wiadomo, że jest tak, jak mówił, a w rolę sekretarza Gierka wcieli się Misiek Koterski. Partnerować będzie mu Małgorzata Kożuchowska w roli żony sekretarza.

Zobacz też: Film Magnusa von Horna powalił krytyków na kolana

Misiek Koterski zagra Edwarda Gierka: Misiek przytył do roli 17 kg!

Misiek Koterski długo ukrywał tę informację w sekrecie. Wreszcie mógł się pochwalić angażem do roli Edwarda Gierka i zaprezentować swoją ciężką pracę, by fizycznie upodobnić się do sekretarza KC PZPR. Koterski do roli przytył 17 kilogramów!

"Towarzysze!!! To już oficjalnie, w końcu mogę wam zdradzić do jakiej roli te wszystkie przygotowania i dodatkowe kilogramy ( aż 17 ) ,przede mną najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w mojej dotychczasowej karierze !!! Przedstawiam wam pierwszego sekretarza KC PZPR towarzysza Edwarda Gierka . Ale to nie koniec niespodzianek moja żonę Stanisławe Gierek zagra jedyna niepowtarzalna Małgorzata Kożuchowska  Na resztę obsady musicie jeszcze chwile poczekać . Za dwa tygodnie ruszają zdjecia , trzymajcie za mnie kciuki  Pomożecie???"

Misiek Koterski przyznał też, że główna rola w biografii Edwarda Gierka to "najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w jego dotychczasowej karierze. Sądząc po jego dotychczasowym wysiłku jaki włożył w zbudowanie postaci, wiele możemy się jeszcze spodziewać po tym wcieleniu. To, że Koterski jest perfekcjonistą zdążyłyśmy się przekonać po jego roli w filmie ojca, Marka Koterskiego "7 uczuć", gdzie brawurowo zagrał kultowego Adasia Miauczyńskiego. Koterski świetnie odnajduje się w gombrowiczowskiej rzeczywistości,a tak zdecydowanie należy ocenić okres rządów Edwarda Gierka w Polsce (1970-1980 roku). 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michał Koterski (@misiekkoterski) Lip 15, 2020 o 11:42 PDT