Miłość francuska budzi ciekawość, ale niejednokrotnie wywołuje także opór. Według badań seksuologów i socjologów ten rodzaj seksu preferują mężczyźni - 50% badanych panów. Wśród pań aprobatę wyraża około 27% ankietowanych. Najczęściej przywoływane zastrzeżenia dotyczą sfery emocjonalnej i są to uczucia obrzydzenia, zawstydzenia albo poniżenia. Z pewnością jest to technika wymagająca samoakceptacji i nieskrępowania.

Miłość francuska - co to jest?

Miłość francuska polega na stymulowaniu językiem oraz ustami narządów płciowych oraz innych stref erogennych. Stosowane techniki są bardzo różnorodne: od lizania i ssania po szczypanie, a nawet podgryzanie. Seks oralny może stanowić udaną grę wstępną lub stosunek seksualny sam w sobie. Możliwy jest wariant w pozycji 69, gdy obie osoby są czynne lub wersja, w której jeden z partnerów pozostaje bierny.

Miłość francuska: co to fellatio?

Fellatio to określenie pieszczot męskich genitaliów. Polega na wprowadzeniu penisa do ust partnerki, a następnie pieszczeniu go poprzez ssanie, wykonywanie ruchów frykcyjnych oraz stymulowanie przy użyciu języka.

Miłość francuska w tej wersji sprawia, że mężczyzna jest stroną bierną, ale dominującą, zwłaszcza jeśli partner stoi, a kobieta klęczy przed nim. Jeśli partnerka czuje się nadmiernie zdominowana, można rozpocząć od pozycji leżącej, gdzie strona aktywna będzie miała większą możliwość kontroli.

Miłość francuska: co to cunnilingus?

Cunnilingus to z kolei pieszczoty łechtaczki, warg sromowych oraz pochwy, przy których stroną bierną jest kobieta. Partner najczęściej używa języka, nieco rzadziej - warg.

Taki rodzaj miłości francuskiej obciążony jest mniejszą ilością negatywnych skojarzeń  niż fellatio, nie wszystkie kobiety czują się w nim jednak dobrze. Część pań nie jest przyzwyczajona do intensywności doznań. Innym, zwłaszcza w początkowej fazie, cunnilingus może dawać bolesne odczucia.

Miłość francuska: co to anilingus?

Anilingus to szczególny rodzaj miłości francuskiej, łączący pieszczoty oralne i analne. Działaniu języka i warg poddaje się okolice odbytu.  Anilingus czasami łączy się z fellatio i cunnilingus w ramach jednego aktu seksualnego, jednak należy pamiętać o istniejącym ryzyku przeniesienia pałeczek okrężnicy z okolic odbytu do układu moczowo-płciowego.

Miłość francuska w tym wydaniu jest uważana za jedną z najbardziej skrajnych form aktywności seksualnej. Wymaga najwyższej higieny i maksymalnego zaufania. Sam odbyt nie należy do narządów płciowych, jednak unerwienie jego okolic sprawia, że anilingus może dostarczać silnych wrażeń.

Jak uprawiać miłość francuską?

Miłość francuska może wzbudzać opory o różnym charakterze. Jak pokazują badania, panowie akceptują tę formę znacznie częściej. Wątpliwości kobiet związane są z samym faktem wzięcia penisa do ust, jego zapachem i smakiem, ale także obawą zadławienia i odruchu wykrztuśnego.

W takich sytuacjach eksperci polecają poprzedzenie pieszczot wspólnym prysznicem, pozwalającym zadbać o higienę. Nadmiar dominacji można zaś zniwelować poprzez przytrzymanie przez partnerkę penisa u nasady, jeśli wybieramy pozycję stojącą, albo miłość francuską na leżąco, gdzie strona czynna ma z zasady większą kontrolę.

Miłość francuska w obu wersjach wymaga delikatności. Narządy płciowe są bardzo wrażliwe, a zatem ewentualne podgryzanie czy szczypanie należy dostosowywać każdorazowo do preferencji partnera.

Miłość francuska na różne sposoby

Miłość francuska na różne sposoby realizowana dostarcza wrażeń o różnej intensywności. Mężczyzna często czuje się podniecony, gdy partnerka klęczy przed nim. Mimo że teoretycznie pozostaje stroną bierną, ma możliwość dominowania i wpływania na głębokość fellatio. Jeśli jest to przytłaczające lub krępujące, partnerzy mogą się położyć. Wówczas to kobieta zyskuje kontrolę.

Godna rozważenia, choć wymagająca sporego zaufania jest pozycja 69, w której partnerzy pieszczą się równocześnie.

Miłość francuska: czym możesz zarazić się w jej trakcie?

Miłość francuska jak każdy rodzaj seksu wymaga zachowania środków bezpieczeństwa, inna jest bowiem tylko droga przenoszenia chorób. Dużym zagrożeniem jest wirus HPV, kiła, opryszczka i rzeżączka. Możliwość zarażenia wirusem HIV określa się jako niewielką. Anilingus natomiast skutkować może wirusowym zapaleniem wątroby typu B oraz zakażeniem pałeczkami coli.

W jaki sposób chronić się przed tymi chorobami? Podstawowym środkiem bezpieczeństwa jest wierność jednemu partnerowi. Miłości francuskiej nie powinno się uprawiać w przypadku występowania ran i otarć. Lepiej też unikać głębokiej, agresywnej penetracji, gdyż może ona skutkować powstawaniem rozdarć tkanek.

Czy próbowałyście kiedyś miłości francuskiej?