Można jej pozazdrościć talentu oraz sukcesu i to w tak młodym wieku. Postać "Jedenastki" z popularnego netfliksowego serialu "Stranger Things" ma już status kultowej roli, a propozycje kolejnych aktorskich wyzwań sypią się jak rękawa. Millie Bobby Brown świętowała właśnie niedawno 16. urodziny. I choć mogłoby się wydawać, że ta roześmiana dziewczyna z okładek magazynów osiągnęła pełnię szczęścia, nagle podejmuje wywrotową decyzję wycofania się z większości portali społecznościowych. Skąd taka decyzja?

Seksualizacja, obelgi i niestosowne komentarze

Millie Bobby Brown właśnie zdmuchnęła 16 świeczek na swoim torcie. Jednak wyznanie, jakie z okazji swojego święta wrzuciła na Instagrama, nie ma nic wspólnego z radosną celebracja urodzin, raczej jest dość gorzką refleksją.

"Szesnaście lat – mam wrażenie, że to było tak dawno temu. Czuję, że zmiana musi nastąpić nie tylko dla tego pokolenia, ale i dla następnego. Nasz świat potrzebuje dobroci i wsparcia, abyśmy my, dzieci, mogli dorastać i odnosić sukcesy. Przyznaję, że ostatnie kilka lat nie było łatwe".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez mills (@milliebobbybrown) Lut 19, 2020 o 4:49 PST

Millie Bobby Brown ofiarą cyberbullyingu

W filmie, który opublikowała na swoim oficjalnym profilu pokazuje skrawki swojej prywatności i nie są to zbyt wesołe sceny. Kilka pierwszych klatek to nagłówki gazet, które szyderczo wyśmiewają styl nastolatki, podkreślając szczególnie jego niedopasowanie do wieku Millie. Zarzuca jej się seksowny wizerunek, pretensjonalne zachowanie i nieustannie krytykuje. Dlaczego tak lubiana gwiazda spotyka się z taką falą hejtu?

"Są chwile, kiedy jestem sfrustrowana niestosownością komentarzy na mój temat, seksualizacją i naprawdę niepotrzebnymi obelgami, które doprowadziły mnie na skraj bólu i poczucia braku bezpieczeństwa. Ale nie zamierzam się poddać. – chcę dalej robić, to co kocham i rozpowszechniać moje przesłanie, by dokonać zmian. Skoncentrujmy się na tym, co wymaga zmian. Bo rzeczywistość różni się od tego co w blasku świateł i za kulisami".

Na naszych oczach młoda aktorka dorasta i powoli z nastolatki staje się kobietą. Jej wizerunek i dojrzewanie stał się niemalże "sprawa publiczną". Być może to daje "prawo" obserwatorom tego dojrzewania, by ją tak kategorycznie oceniać. Młoda aktorka ze względu na swój wiek traktowana jest przedmiotowo, a jej opinie są bagatelizowane. W tak trudnej branży jaką jest show biznes dorastanie odbywa się w przyspieszonym tempie. Ale jak zachować w sobie dziecięcą niewinność w obliczu lejących się w komentarzach obelg. Miliie Bobby Brown się nie poddaje i przekonuje, że "nikomu nie pozwoli odebrać sobie radości i uśmiechu". Jak to zrobi? Zminimalizuje swoją obecność w social mediach i skupi się na zawodowych planach. Trzymamy za nią kciuki. 

Czym jest cyberbullying?

Cyberbullying jest rodzajem przemocy z użyciem nowoczesnych technologii, głównie internetu oraz telefonów komórkowych. Akty przemocy są powtarzalne i mają na celu wyrządzenie szkody emocjonalnej innej osobie.