"Milczenie owiec" - będzie serial?

"Milczenie owiec" z kultową rolą Anthony Hopkinsa w roli Hannibala przeszedł do historii. Stacja CBS właśnie ogłosiła, że rozpoczęła prace nad serialem opartym na twórczości Thomasa Harrisa. 

Serial "Clarice", bo tak ma być zatytułowana produkcja będzie osadzony rok po wydarzeniach w filmie "Milczenie owiec". Co wiadomo o produkcji, kto zagra główne role i kiedy możemy spodziewać się premiery? Zdradzamy szczegóły.

Serial "Clarice" to kontynuacja "Milczenia owiec"

Serial "Clarice" skupi się głównie na agentce FBI - Clarice Starling, która powraca na służbę, by nadal ścigać seryjnych morderców i dbać o bezpieczeństwo Ameryki. Twórcy serialu zdradzają szczegóły produkcji:

Akcja serialu rozgrywać się będzie w 1993 roku, rok po wydarzeniach z „Milczenia owiec”. Opowie dalsze losy Clarice Starling, która wraca do pracy w służbach specjalnych, nadal poszukując seryjnych morderców oraz zbrodniarzy seksualnych. Kobieta próbuje także odnaleźć się w skomplikowanym politycznym świecie Waszyngtonu . - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Serial ma już gotowy scenariusz pilotażowego odcinka oraz umowę na zamówienie na pełny sezon. Jak na razie nie wiadomo kto zagra rolę Clarice Starling i czy producenci postawią na Jodie Foster - odtwórczynię głównej roli w "Milczeniu owiec", Julianne Moore znaną z „Hannibala", a może pojawi się całkowicie nowa, świeża twarz.

Fani "Milczenia owiec" mają pewne obawy, zwłaszcza, że kontynuacja "Milczenia owiec", czyli "Hannibal" nie zebrał najlepszych recenzji. Czy serial "Clarice" ma szansę stać się telewizyjnym hitem? Czas pokaże.