Zdrada - co to jest?

Zdrada w związku - co to jest? Definicja zdrady się zmieniła, bo współczesna technologia i internet dają mnóstwo możliwości. O wiele łatwiej dziś o nielojalność wobec partnera i zachowania nieakceptowane przez drugą osobę. Co uznajemy za zdradę? Eksperci sądzą, że zdrada to każde zachowanie, które ukrywamy przed ukochanym, wiedząc, że go nie zaakceptuje. Z kolei odpowiedzi udzielone w sondzie magazynu "Men's Health" wskazują jednoznacznie, że w jednym kobiety i mężczyźni są zgodni - niemal 100% pytanych jest zdania, że seks klasyczny oraz seks oralny z osobą trzecią to zdrada. 95% kobiet i 81% mężczyzn za zdradę uważa też pocałunek. Pozostałe zachowania oceniamy już jednak inaczej.

Mikrozdrada - czego kobiety nie wybaczają?

Jak się okazuje, to kobiety rzadziej są skłonne wybaczać niewierność, nawet jeśli w grę nie wchodzi seks czy pocałunek. Takie zachowania, co do których nie jesteśmy pewni, czy są zdradą, ale które jednak mają negatywny wpływ na związek, mają nawet swoją nazwę - to mikrozdrada. Co to jest mikrozdrada? Oto lista zachowań niekoniecznie o seksualnym podłożu, które kobiety oceniają jako zdradę w związku:

  • oglądanie w pojedynkę filmów pornograficznych (6% mężczyzn, 22% kobiet) lub seks-kamerki innej osoby (13% mężczyzn, 47% kobiet)
  • kolacja z osobą, która nam się podoba (43% mężczyzn, 62% kobiet)
  • posiadanie bliskiej przyjaciółki/przyjaciela w pracy (29% mężczyzn, 33% kobiet)
  • posiadanie profilu w serwisie randkowym (68% mężczyzn, 83% kobiet)
  • sexting (wysyłanie seks-wiadomości) z inną sobą (75% mężczyzn, 84% kobiet)
  • wysyłanie innej osobie wyzywających zdjęć (75% mężczyzn, 91% kobiet)
  • śledzenie byłej/byłego w mediach społecznościowych (15% kobiet i mężczyzn)

Zgadzacie się z tą listą? Ciekawe jesteśmy, czy te wyniki oznaczają, że mężczyźni są bardziej tolerancyjni i chętniej wybaczają nielojalność swoim partnerkom, czy może częściej sami nie są fair, a więc stać ich na wyrozumiałość?