Mikayla Holmgren przeszła do historii

Mikayla Holmgren to 26-letnia kobieta, która w 2015 r. wygrała konkurs Miss Amazing dla osób z niepełnosprawnością. Dwa lata później postanowiła spróbować swoich sił w wyborach Miss Minnesoty i tym samym stała się pierwszą kobietą z zespołem Downa, startującą w konkursie. Mama Mikayli przyznała w wywiadzie dla serwisu „Today”, że zgodziła się na udział córki w wyborach przez przypadek. „Zgodziłam się, bo nie do końca zdawałam sobie sprawę z tego, że jest to klasyczny konkurs piękności, że chodzi o Miss Minnesota USA. Konkursów piękności jest naprawdę mnóstwo", zdradziła mama kobiety.

Mikayla do konkursu podeszła bardzo poważnie. Ćwiczyła choreografie, chód, brała udział w wywiadach. Jak sama przyznaje, startowanie w konkursie Miss było jednym z najlepszych doświadczeń w jej życiu. 

"Gdy wyszłam na scenę, wszyscy skandowali moje imię. Byłam bardzo szczęśliwa. To był najpiękniejszy dzień w moim życiu" – wyznała kobieta w wywiadzie dla serwisu „Today”.

Odwaga i determinacja Mikayli stały się inspiracją dla tysięcy niepełnosprawnych ludzi na świecie. Chociaż kobieta nie zdobyła głównej nagrody na wyborach  Miss Minnesoty, to do domu wróciła z dwiema statuetkami: Spirit of Miss USA i Director's Award.

Kolejne marzenie Mikayli Holmgren

Mikayla stała się bardzo rozpoznawalna po wyborach Miss Minnesoty i obecnie ma 24 tys. obserwujących na Instagramie.  W mediach społecznościowych publikuje zdjęcia z różnych sesji zdjęciowych i codziennie inspiruje innych do spełniania swoich marzeń. Teraz Mikayla objęła sobie nowy cel w życiu. Pragnie zostać pierwszą modelką z zespołem Downa, która weźmie udział w sesji zdjęciowej reklamującej kostiumy kąpielowe w prestiżowym magazynie "Sports Illustrated".

Teraz przyszedł czas na kogoś takiego jak ja. Bo wszystkie kobiety zasługują na to, aby je uczcić. Także te, które mają szczególne potrzeby" – przekonuje Mikayla.

Udział w sesji dla „Sports Illustrated” jest dużym wyróżnieniem. Magazyn co roku organizuje bowiem wydanie specjalne, w którym największe gwiazdy i top modelki prezentują kostiumy kąpielowe.