Krok w dobrą stronę

Niektórzy przekonują, że moda na zrównoważony tryb życia wymknęła się spod kontroli. Jednak nawet jeśli krzywo patrzymy na przesadną dbałość o jadłospis czy zbyt dokładne sprawdzanie składów produktów spożywczych i kosmetyków, nie możemy zaprzeczyć, że dobrze być świadomym zagrożeń, jakie nas otaczają, w jak największym stopniu je eliminując. Zwróćmy więc uwagę na trendy związane ze zdrowym stylem życia i wybierzmy z nich to, co dla nas najlepsze.

Szał rozsądnego odżywiania

Jednym z ich podstawowych przejawów jest szaleństwo na punkcie zdrowego odżywiania. W dużych miastach mnożą się bazarki, sklepy z żywnością ekologiczną i restauracje slow-foodowe. Kilka razy zastanawiamy się, zanim kupimy pomidory w osiedlowym sklepiku, nie mówiąc o dużym markecie. Często wolimy zapłacić więcej za produkty lepszej jakości. Oglądamy programy, które pomagają nam dokonywać odpowiednich wyborów zakupowych i żywieniowych. Wszyscy uczymy się zdrowo gotować. Powstają restauracje i bary wegańskie oraz wegetariańskie. Dzięki temu wszystkiemu oduczyliśmy się kilku polskich, niezdrowych nawyków. Nawet jeśli czasem albo przesadzamy, albo jesteśmy niekonsekwentni, zyskaliśmy dużą wiedzę na temat tego, jak rozsądnie układać jadłospis. Jeśli jeszcze nie zainteresowałaś się tą sferą codziennego miejskiego życia, zrób to jak najszybciej.

Co z organicznymi kosmetykami?

Kolejnym wyjątkowo popularnym elementem mody na dbanie o nasze zdrowie staje się używanie ekologicznych kosmetyków. W dzisiejszych czasach każdy producent musi wyraźnie informować, że nie użył ogólnie rozpoznawalnych, szkodliwych składników. Coraz popularniejsze są jednak kosmetyki całkowicie naturalne. Ich jakość oczywiście bardzo się waha, ale warto poszukać wśród nich czegoś dla siebie. Należy jednak pamiętać, aby zwracać uwagę na krótkie terminy ważności.

Czas na sport

Rzecz jasna, przy wdrażaniu się w zdrowy styl życia trzeba przede wszystkim podjąć aktywność fizyczną. Na ulicach dużych miast widać coraz więcej rowerzystów, którzy ciągle walczą o większe prawa i lepsze warunki. Na każdym kroku można też spotkać amatorów biegania. Dodatkowo, rosnącą popularnością cieszą się zajęcia zorganizowane i regularne korzystanie z siłowni. Który sport jest odpowiedni dla ciebie? Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś, postaraj się spróbować wszystkiego. Wypożycz rower z miejskiej wypożyczalni. Idź na basen. Skorzystaj z bezpłatnej jednodniowej wejściówki na siłownię, dostępnej na przykład w sieci klubów fitness Pure Jatomi Fitness (do pobrania pod adresem http://jatomifitness.pl/pl/one-day-pass). Tam spędź trochę czasu ćwicząc na maszynach i koniecznie wybierz coś z bogatej oferty zajęć (jeśli nie masz pomysłu, możesz postawić na modny program total fitness by Ewa Chodakowska). W końcu uprawianie sportu to największa frajda w opanowującej nas modzie na zdrowie.