1. Żadna mama nie lubi osoby, która krzywdzi jej dziecko. W przypływie złości wyżaliłaś się mamie, że twoja teściowa nie lubi, jak gotujesz? Teraz, kiedy emocje opadły, pragniesz aby mamy nawiązały dobre stosunki, ale ze strony swojej napotykasz opór? Nie dziw się! Następnym razem, kiedy zapragniesz ponarzekać na teściową zadzwoń do przyjaciółki, a nie do mamy lub siostry, która może jej wszystko powtórzyć.

2. Słyszałaś o regule wzajemności Cialdiniego? To jedna z podstawowych zasad psychologii społecznej,która mówi, że prawie zawsze rewanżujemy się innym za to, co otrzymujemy (zazwyczaj w równym stopniu). Dlatego na uśmiech odpowiadamy uśmiechem. Przekonaj mamę, aby zrobiła coś dla teściowej (np. pomogła jej w rozliczeniu PIT-a, jeżeli jest księgową), ta wkrótce się zrewanżuje, a ten „barter” będzie dobrym fundamentem ich dalszej relacji.

3. Kiedy organizujesz jego imprezę urodzinową, rodzinę omijasz szerokim łukiem? Błąd! Pokaż, że jesteś świetną gospodynią (mamy to lubią) i urządź mu przyjęcie niespodziankę tylko dla najbliższych członków rodziny (swojej i jego). Poproś obie mamy, aby przybyły wcześniej i pomogły ci w przygotowaniach. Uwaga! Menu ustal z góry sama...

4. Twój ukochany chce rzucić pracę i kupić motor, a następnie przejechać nim całą Europę? Poinformuj o tym zarówno swoją, jak i jego mamę. Zaznacz, że potrzebujesz pomocy w umiejętnym przekonaniu go, że to nie jest dobry pomysł. Gra do jednej bramki (szczególnie w obliczu zagrożenia i silnych emocji) z pewnością je połączy. Kto wie, być może po tej współpracy już na stałe zostaną przyjaciółkami?

5. Zaproś obie mamy do spa! To magiczne miejsce, wobec którego żadna kobieta nie przejdzie obojętnie. Jeżeli twoja mama podejrzewa, że jego mama jej nie lubi, bo dwa lata temu na imieninach oblała ją „przypadkowo” winem, masaż gorącymi kamieniami na pewno to zmieni.