Modne kolory włosów na jesień: miedziany brąz

Miedziany brąz znany również jako ronze (od brązu) i kasztanowy to najbardziej popularne pochodne rudego koloru włosów, kombinacja czerwieni i brązu w pięknym odcieniu. W związku z tym, miedziany brąz nigdy nie będzie taki sam (zwłaszcza, jeśli farbujemy włosy). Na jaśniejszych naturalnie pasmach, będzie wpadał mocniej w rudość, na ciemniejszych, w mocny brąz.

Podobno tylko 2% populacji ma naturalnie kasztanowy kolor włosów, a te największe szczęściary nigdy nie będą mieć siwych pasemek, ponieważ miedziany brąz blednie przechodząc w kolor różowego złota (swoją drogą super modny kolor minionego lata).

W zależności od rodzaju farby i waszego naturalnego odcienia, możemy osiągnąć głęboki ciepły odcień lub delikatniejszy i nieco jaśniejszy (wtedy będzie wpadał w rudość). Dzięki temu miedziane brązy pasują zarówno chłodnym jak i cieplejszym karnacjom.

Jak dobrać odcień miedzianego brązu?

Warto skupić się cerze – jeśli jesteś właścicielką chłodnej karnacji i tym samym jasnej skóry, musisz uważać, ponieważ niektóre odcienie kasztanowego brązu mogą jeszcze bardziej podkreślić jej bladość. Tutaj warto skupić się na wydobyciu „rudości” z pasemek. Ważny jest też kolor oczu – zielone, niebieskie, szare – w miedzianym brązie wydobędziecie ich głębię.

Jeśli macie oliwkową, ciemniejszą cerę możesz spokojnie pogłębić odcień, nawet o fioletowy lub rubinowy odcień.

Jak przefarbować się na miedziany brąz?

Najlepiej oddać się w ręce swojego zaufanego fryzjera, który dobierze odcień. Możesz też spróbować koloryzacji w domu z farbą Cameleo Omega, zawierającą pięć olejków (kolory 7,46 – średni miedziany rudy, 5,3 jasny złoty brąz, 5,4 kasztan, 6,45 jasny mahoń). Co więcej, miedziany brąz trzeba podtrzymywać, ponieważ stosunkowo łatwo się wypłukuje, działają też na niego promienie słoneczne. Pomiędzy farbowaniami można sięgnąć po koloryzacyjny szampon bez amoniaku np. Cameleo Coloring Shampoo. Ma dwanaście odcieni, które odświeżą farbę (w tym ciemne brązy).

Ten modny kolor na jesień będzie pasował też do neutralnej palety kolorystycznej ubrań i dodatków, a makijaż typu nude z podkreślonymi brzoskwiniowym pudrem policzkami sprawdzi się tutaj idealnie. To co, może już pora na brąz?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beauty Of Steel by AngeloSteel (@angelosteels) on Sep 13, 2018 at 4:51pm PDT