Microchanneling – co to jest?

Microchanneling (po polsku mikrokanałowanie) to innowacyjny zabieg polegający na przykładaniu do twarzy lub innych części ciała niewielkiej głowicy z tysiącami mikroskopijnych, plastikowych igiełek. Każda z nich ma długość mniejszą niż pół milimetra. Głowica jest wypełniona serum bogatym w aktywne składniki, które dzięki powstałym w trakcie zabiegiu mikrokanalikom z łatwością docierają do głębszych warstw skóry. Dodatkowo mikrouszkodzenia pobudzają tkankę do produkcji kolagenu, co przynosi efekt ujędrnienia i uelastycznienia. 

Serum stosowanie podczas zabiegu microchanneling jest oparte na kwasie hialuronowym, czyli substancji wiążącej cząsteczki wody w skórze. Świetnie sprawdza się nie tylko jako środek nawadniający, ale także wypełniający drobne zmarszczki i przywracający skórze młodzieńczą miękkość. 

Microchanneling – jakie są efekty?

Badania kliniczne potwierdziły, że już kilka zabiegów microchanneling redukuje drobne zmarszczki o 20%. Jest to imponujący wynik jak na minimalną inwazyjność procedury. Ponadto microchanneling świetnie sprawdza się w zmniejszaniu przebarwień czy blizn (np. potrądzikowych). 

Microchanneling powoduje również złuszczenie starego naskórka oraz głębokie  nawilżenie i odżywienie skóry. W rezultacie cera wygląda na młodszą, wypoczętą i zdrowszą. Zdecydowanie lepiej przyjmuje też nakładane na co dzień kosmetyki. 

Najlepsze efekty są dostrzegalne po wykonaniu serii 3-7 zabiegów. 

Microchanneling – czym różni się od mikronakłuwania?

Microchanneling jest metodą metodą bardziej delikatną i mniej inwazyjną niż popularne mikronakłuwanie. Igiełki używane do zabiegu nie są mniejsze oraz wykonane z plastiku, a nie metalu. Mimo to zabieg jest równie skuteczny jeśli chodzi o rozbijanie tkanki bliznowatej, a tym samym pobudzanie naturalnych procesów regeneracji skóry. Świetnie sprawdza się w usuwaniu płytkich śladów po wypryskach czy przebarwieniach posłonecznych. 

W przeciwieństwie do mikronakłuwania (mezoterapii mikroigłowej) – microchanneling jest bezkrwawy i bezbolesny, a nawet przyjemny. Podczas zabiegu odczuwa się delikatne ciepło czy mrowienie, co dla niektórych osób może być relaksujące 

Microchanneling – jak wygląda skóra zaraz po zabiegu? 

Tuż po zabiegu microchanneling skóra może być lekko zaczerwieniona. Zazwyczaj jej “normalny” kolor powraca po 60-90 minutach. Makijaż można nakładać po upływie 90 minut. Przez przynajmniej tydzień należy unikać wystawiania skóry na słońce oraz złuszczania innych zabiegów naruszających barierę ochronną skóry. 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ashley Dorton (@a5hl3yd) Lip 18, 2019 o 12:53 PDT