Michelle Obama najbardziej podziwianą kobietą w USA

Ten rok bez wątpienia należał do Michelle Obamy. Była pierwsza dama wydała długo wyczekiwaną książkę, w której spisała wspomnienia i z zaskakującą szczerością opowiedziała swoją historię. "Becoming" zaskakuje odważnymi wyznaniami, m.in. na temat problemów małżeńskich, poronieniu czy zapłodnieniu in-vitro, dzięki któremu poczęły się córki Michelle i Baracka Obamy. Była pierwsza dama pisze też sporo o swojej niełatwej młodości i o pierwszych krokach w świecie polityki. Pod koniec roku Michelle Obama wyruszyła w turnee promujące książkę, spotykając z się z czytelnikami i czytelniczkami w największych amerykańskich miastach. Na spotkaniach autorskich jednak nie koniec. Michelle Obama jest też bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie zabiera głos w sprawach dotyczących praw kobiet oraz innych ważnych dla Amerykanów kwestiach. Nic dziwnego, że społeczeństwo uznało ją za najbardziej podziwianą kobietę 2018 roku.

Michelle Obama na liście najbardziej podziwianych kobiet

Coroczna ankieta Gallupa bazuje to badanie amerykańskiej opinii publicznej, na podstawie którego wyłaniana jest lista najbardziej podziwianych Amerykanów. W 2018 roku większość obywateli USA wybrało Michelle Obamę. Była pierwsza dama otrzymała 15-procentowy wynik, prześcigając Oprah Winfrey (5 proc.), Hillary Clinton i Melanię Trump (obydwie otrzymały 4 proc. głosów). Na liście najbardziej podziwianych kobiet znalazły się także: królowa Elżbieta II, niemiecka kanclerz Angela Merkel, aktywistka i laureatka Nagrody Nobla Malala Yousafzai, Ellen DeGeneres, Sędzia Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg oraz liderka Demokratów Nancy Pelosi.

Kto jest najbardziej podziwianym mężczyzną w USA?

Z badania wynika, że Obamowie w tym roku zdominowali podium. Wśród najbardziej podziwianych Amerykanów 2018 roku pierwsze miejsce przypadło Barackowi Obamie, który w badaniu opinii publicznej otrzymał aż 19 proc. głosów. Były prezydent USA znalazł się na szczycie listy już po raz jedenasty, plasując się zaraz za Dwightem Eisenhowerem, który w corocznym rankingu wygrał najwięcej razy. Z kolei obecny prezydent USA, Donald Trump, otrzymał w tegorocznym badaniu 13 proc. głosów. Na liście znalazł się też George W. Bush, papież Franciszek, Bill Gates, Bill Clinton, Dalai Lama, założyciel Tesli Elon Musk, były wice prezydent Joe Biden oraz obecny wice prezydent Mike Pence.