Michelle Obama na zdjęciu z mamą

Michelle Obama dla wielu kobiet stała się mentorką, zwłaszcza po publikacji swojej autobiografii "Becoming. Moja historia". Była Pierwsza Dama USA udowadnia kobietom, jaka siła tkwi w nas, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Michelle Obama po wydaniu autobiografii, w której podzieliła się z czytelnikami swoją historią, stała się bliska milionom kobiet, zwłaszcza gdy publicznie wyznała, że urodziła dwie córki, dzięki metodzie in vitro.

Z okazji Dnia Matki, który w wielu krajach, w tym USA jest obchodzony 12 maja, Michelle zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie z mamą i córkami. To wyjątkowa fotografia, na której Michelle Obama pozuje z najważniejszymi kobietami w swoim życiu. Wszystkie panie są ubrane na biało i widać, że są szczęśliwe w tym miejscu, w którym są.

Michelle Obama w pięknych słowach o mamie

Michelle Obama na zdjęciu z okazji Dnia Matki pozuje ze swoją 81-letnią mamą Marian Shields Robinson. Obok zdjęcia, Michelle zamieściła wzruszający wpis, w którym dziękuje mamie za wychowanie i wsparcie, jakie od niej otrzymała. Słowa Pierwszej Damy chwytają za serce: "Za każdym razem, gdy wracałam do domu ze szkoły, moja mama czekała z przekąskami, żeby wysłuchać, co miałam do powiedzenia. Kiedy dorastałam, a nawet wtedy kiedy byłam pierwszą damą, moja ukochana mama zawsze była przy mnie, była dla mnie jak światło prowadzące przez mgłę, która zasłaniała moją ścieżkę.  Zawsze słuchała więcej niż mówiła, zauważała więcej niż pokazała. W ten sposób pozwoliła mi myśleć samodzielnie i wyrażać siebie."

Michelle Obama w ostatnim zdaniu podziękowała swojej mamie i pokazała uczucia, jakimi ją darzy. "Od najmłodszych lat widziała, że mam w sobie płomień i nigdy nie próbowała go zgasić. Dbała jedynie o to, żebym go utrzymała. Mamo, dziękuję ci za rozpalenie we mnie tego ognia i za twój przykład jako matki i babci dla naszych dziewczyn. Bez ciebie nigdy nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy dzisiaj. Szczęśliwego Dnia Matki mamo. Kocham Cię" - napisała Michelle Obama.

Widać, że dla Michelle Obamy mama była i jest jedną z najważniejszych osób i Pierwsza Dama chce swoim córkom przekazać takie same wartości, jakie otrzymała od swojej mamy.

Rodzinna fotografia Michelle Obamy zachwyciła Internautki, które wzruszone pisały: "Piękna rodzina uroczych pań. Piękne wewnątrz i na zewnątrz. Z taką dobrocią w sercach i duszach", "Piękne silne kobiety", "Kobiety wspierające kobiety ... potrzebujemy o wiele więcej".

Jak Wam się podoba zdjęcie Michelle Obamy z córkami i mamą?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Growing up, every time I’d come home from school with a story to share, my mother was there with a snack and a listening ear to hear about what was on my mind. When I came home with a tale about my disastrous second-grade classroom, she marched into the school to figure out what was going on. And as I grew older, including up through my years as First Lady, she was always there for me as a guiding light through whatever fog was clouding my path. She’s always listened more than she lectured; observed more than she demonstrated. In doing so, she allowed me to think for myself and develop my own voice. From an early age, she saw that I had a flame inside me, and she never tempered it. She made sure that I could keep it lit. Mom, thank you for kindling that fire within me, and for your example as a mother and a grandmother to our girls. We would never be who we are today without you. #HappyMothersDay, Mom. Love you.

Post udostępniony przez Michelle Obama (@michelleobama) Maj 12, 2019 o 6:00 PDT