Mezoterapia bezigłowa – na czym polega?

Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjny zabieg, którego celem jest wprowadzenie w głębokie warstwy skóry zestawu dobroczynnych substancji, w tym na przykład: kofeiny, L-karnityny, kwasu hialuronowego, witamin, kolagenu czy wyciągów z roślin. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb naszej skóry oraz partii ciała, którą poddajemy zabiegowi. Stosowane składniki mają nawilżać, odżywiać oraz regenerować komórki. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody igłowej – preparat wnika w skórę nie dzięki użyciu malutkich igieł, ale energii elektrycznej. Z tego powodu metoda ta jest zupełnie bezbolesna, a nawet przyjemna.  

Podczas mezoterapii bezigłowej stosuje się urządzenie z głowicą emitującą impulsy elektryczne, które zwiększają przepuszczalność komórek skóry. Oznacza to, że poszerzają się ujścia mieszków włosowych, a także gruczołów potowych i łojowych, przez które wnikają składniki zastosowanego serum. Z kolei na zewnątrz skóry wydzielane są wszelkie zanieczyszczenia oraz produkty przemiany materii. Dodatkowym efektem mezoterapii bezigłowej jest pobudzenie skóry do wzmożonej produkcji budujących ją białek – kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej gładkość i elastyczność. 

Warto zaznaczyć, że mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Impulsy elektryczne nie naruszają bezpośrednio głębszych warstw skóry, a jedynie nasilają naturalnie zachodzące w niej procesy. 

Mezoterapia bezigłowa – krok po kroku 

Przed zabiegiem mezoterapii bezigłowej konieczny jest dokładny demakijaż. Następnie wykonywany jest peeling – w zależności od typu cery mechaniczny lub enzymatyczny. Dzięki temu pozbywamy się martwego naskórka, który utrudniałby przyjmowanie składników odżywczych. 

Właściwy zabieg zaczyna się od nałożenia na skórę odżywczego preparatu oraz żelu, który zwiększy poślizg. Kolejnym krokiem jest ustawienie odpowiednich parametrów urządzenia, czyli intensywności i częstotliwości impulsów elektrycznych. Przygotowana głowica jest przesuwana po skórze okrężnymi ruchami. Końcowym etapem może być nałożenie odżywczej maseczki, która dosłownie “zamknie” składniki serum w skórze. Czas zabiegu jest uzależniony od partii ciała, na której jest przeprowadzany. Zazwyczaj trwa od 20 do 60 minut. 

Zobacz też: Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - na czy to polega?

Mezoterapia bezigłowa – efekty

Ze względu na szeroki zakres efektów mezoterapia bezigłowa jest bardzo skuteczna w przypadku wielu problemów. Stosowana na twarzy redukuje zmarszczki, przebarwienia i blizny. Ma również działanie nawilżające oraz wygładzające. Cera staje się bardziej napięta, gładka i rozświetlona. Mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się także w przypadku ud, brzucha i pośladków. Zabieg przeprowadzony w tych miejscach ujędrnia skórę oraz zmniejsza cellulit i rozstępy. 

Zabieg jest ponadto stosowany w przypadku osób cierpiących na osłabienie i wypadanie włosów, a nawet zaawansowane łysienie. Mezoterapia bezigłowa skóry głowy pobudza mikrokrążenie i regenerację cebulek, czego skutkami są: poprawa kondycji włosów, ograniczenie ich wypadania i szybsze odrastanie.

Mezoterapia bezigłowa przynosi najlepsze efekty, jeśli wykonujemy ją w seriach od 5 do 10 zabiegów. 

Mezoterapia bezigłowa – przeciwwskazania 

Chociaż mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezinwazyjnym, trzeba pamiętać o kilkunastu przeciwwskazaniach. Nie powinny się na nią decydować osoby, w których ciele znajdują się metalowe elementy, takie jak protezy czy rozrusznik serca. Ponadto metoda ta nie jest polecana w przypadku schorzeń serca i żył, padaczki, cukrzycy oraz nowotworów. Kolejnym przeciwwskazaniem są choroby o podłożu bakteryjnym, grzybiczym i wirusowym. Konsultacji wymagają również choroby autoimmunologiczne. Mezoterapia bezigłowa nie jest także odpowiednia dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. 

Mezoterapia bezigłowa – zalecenia po zabiegu

Co zrobić, aby efekty mezoterapii bezigłowej utrzymywały się jak najdłużej? Po pierwsze konieczne jest wcieranie w skórę głowy preparatów zalecanych przez specjalistę wykonującego zabieg. Ponadto niezwykle ważna jest dieta bogata w warzywa i owoce. Warto również pić dużo wody oraz unikać alkoholu i cukru. 

Mezoterapia bezigłowa – cena 

Cena mezoterapii bezigłowej jest uzależniona od części ciała, którą jej poddajemy. W przypadku twarzy kwoty zaczynają się od 100 zł. Za większe części ciała zapłacimy co najmniej 150 zł. Najkorzystniejsze jest wykupienie od razu serii zabiegów. 

Zobacz też: To prawdziwy hit w wyszczuplaniu ciała! Na czym polega karboksyterapia?