Wzór, na podstawie którego mężczyzna oblicza wiek wybranki

Czy zastanawiałaś się, na jakiej podstawie starszy mężczyzna wybiera młodszą kobietę do związku? Okazuje się, że już w 1901 roku Max O'Rell w swojej książce zamieścił wzór matematyczny, na podstawie którego mężczyzna może obliczyć, w jakim wieku będzie dla niego najlepsza wybranka. Zgodnie z tym wyliczeniem mężczyzna powinien wybierać kobietę, która jest połowę młodsza od niego i dodać do tego siedem lat. Czy rzeczywiście jest to sprawdzona recepta na szczęście w związku, czy tylko wytłumaczenie dla mężczyzn, którzy chcą związać się z młodszą kobietą?

Susan Winter, specjalistka od relacji w związkach przyznaje, że jest to zabawne, że powstał wzór matematyczny, z którego można wyliczyć wiek wybranki:

Uważam za zabawne, że istnieje równanie dla optymalnej różnicy wieku w miłości. Chociaż formuła wydaje się mieć jakąś naukową wiarygodność, prawda jest taka, że ​​dwie rezonujące dusze odnajdą się nawzajem bez względu na ich wiek.

Winter dodała, że nie ma żadnych zasad w miłości, z wyjątkiem podążania za głosem serca.

Patrząc wstecz kobiety wybierały mężczyzn w tym samym wieku lub starszego od pięciu do piętnastu lat. Było to spowodowane sytuacją ekonomiczną. Kobiety miały niewielką zdolność zarabiania, dlatego starszy partner zapewniał im stabilność finansową.

Dlaczego mężczyźni wybierają młodsze partnerki?

Z kolei ekspertka Rachel Russo uważa, że ważniejsze niż jakiś wzór jest przyjrzenie się etapowi życia, w którym ktoś jest, aby sprawdzić, czy wasze wartości są podobne, niż opieranie decyzji na temat wieku partnera.

Wiele osób ma bardzo różne priorytety, więc zasada ta nie jest uniwersalna i nie gwarantuje dobrego dopasowania - dodaje Russo

Dlaczego reguła się sprawdza? Zdaniem Russo mężczyzn pociągają młodsze kobiety, ponieważ przy nich czują się młodsi i bardziej atrakcyjni.

Jednym z powodów, dla których mogło to przetrwać, jest to, że mężczyźni są bardziej zainteresowani młodszymi kobietami, dzięki czemu czują się młodsi.

W dzisiejszych czasach, zarówno w show biznesie, jak i w naszym życiu codziennym jest dużo par, gdzie mężczyzna ma o wiele młodszą partnerkę i nikogo już to nie dziwi. Nieważne są wszelkie reguły i równania, ponieważ gdy jest prawdziwa miłość, wiek nie ma znaczenia.

Zobacz także: