Ci faceci liczą każdy grosz

Poznaj listę mężczyzn, którzy dokładnie liczą wszystkie pieniądze i nie wydają ich na prezenty dla ukochanej.

Bohdan

Bohdan zawsze musi mieć wszystko pod kontrolą. Co miesiąc robi podsumowanie wydatków i sprawdza, na co wydaje pieniądze. W jego budżecie nie ma miejsca na przyjemności.

Iwan

Iwan nie raz przejechał się na wspólnikach. Dlatego obsesyjnie kontroluje finanse w obawie, że znowu mu zabraknie do pierwszego. Nie licz, że będzie ci robił niespodziewane prezenty.

Jan

Jan kocha wydawać pieniądze, ale tylko na siebie. Nie widzi powodu, żeby inwestować w waszą relację, skoro wystarczy kilka razy powiedzieć „kocham cię”.

Mateusz

Mateusz jest niezwykle hojny, ale tylko na początku związku, gdy próbuje cię zdobyć. Gdy mu się to uda, osiądzie na laurach, a ty możesz zapomnieć o prezentach. Najlepszy sposób na Mateusza? Zawsze udawaj niedostępną.

Maurycy

Maurycy jest niezwykle praktyczny i prezenty, jakie daje swoim bliskim, też takie są. Zamiast bukietu kwiatów możesz się podziewać patelni albo kompletu sztućców. I to tylko i wyłącznie na ważne okazje.

Sławomir

Sławomir ma duszę majsterkowicza i w wolnym czasie robi figurki ze śrubek, drucików i korka. Możesz się spodziewać, że będzie ci je wręczał przy każdej możliwej okazji.

Zobacz także:

Tymoteusz 

Tymoteusz to obibok i ma dwie lewe ręce do roboty. Nie będzie cię obsypywał prezentami, ponieważ najzwyczajniej na świeci, nie stać go na to. Zastanów się 2 razy, zanim się z nim zwiążesz.

Koniecznie przeczytaj: 

Uważaj na przemoc ekonomiczną

Osoby, które liczą każdy grosz, często postrzegane są jako praktyczne, zaradne, dbające o swoje interesy. I najczęściej nie w tym nic złego. Jednak nadmierne przywiązanie do pieniędzy, a co gorsza wydzielanie je partnerce, jest formą przemocy ekonomicznej. W żadnym wypadku nie pozwól, żeby twój partner zarządzał twoimi pieniędzmi, które sama zarabiasz. W ten sposób będzie miał nad tobą kontrolę, a w skrajnych przypadkach może tobą manipulować i znęcać się psychicznie. Niezależnie od tego, jak na imię na twój ukochany, zawsze zwracaj uwagę na to, czy:

  • traktuje cię z szacunkiem,
  • szanuje twoją odrębność,
  • nie wymaga, abyś była sponsorką jego życia,
  • czujesz się z nim dobrze.

Powinnaś słuchać swojej intuicji. W przypadku kontaktu z osobami stosującymi przemoc, w tym także ekonomiczną, podskórnie czujemy, że coś jest nie tak. I najczęściej nasza intuicja się nie myli. Wiec, zamiast szukać racjonalnych usprawiedliwień, bierz nogi za pas.

 

To cię zainspiruje:

Wierzysz w tego typu przesądy? A może stosujesz je w swoim życiu? Koniecznie daj mi znać w komentarzu na Facebooku.

Pamiętaj, że magia może pomóc losowi, ale nie zastąpią realnych rozwiązań.