Kobiety nie chcą się angażować za wszelką cenę w związek

Czasy, w których kobiety chciały za wszelką cenę, aby ich partner jak najszybciej uklęknął i wręczył im pierścionek zaręczynowy chyba już minęły, przynajmniej tak twierdzą najnowsze badania. Wręcz przeciwnie, obecnie to mężczyznom częściej zależy na legalizacji i przypieczętowaniu związku.  Badanie przeprowadzano na grupie dwóch tysięcy dorosłych osób i wyraźnie pokazało, że kobiety w związkach oczekują poważnej deklaracji czyt. oświadczyn z pierścionkiem mniej więcej po dwóch latach i siedmiu miesiącach związku. Panowie z kolei najczęściej oświadczaliby się po dwóch latach i czterech miesiącach bycia razem.

Różnica czasowa nie jest może aż tak wielka, jednak być może skutkuje ona faktem, iż większość zaręczonych par nie jest w pełni zadowolona z okoliczności oświadczyn. 1/3 twierdzi, że całość mogła wypaść lepiej, jedna na dziesięć osób uważa wręcz swoje oświadczyny za "katastrofę". Jedna na trzy osoby twierdzi, że wybranek mógł postawić na bardziej romantyczną okolicę, a jedna na pięć osób chciałaby, żeby zaręczyny odbyły się na plaży. Przy czym większość marzy o tym wydarzeniu na wakacjach. 

Wracając jednak do stopnia zaangażowania kobiet i mężczyzn w związek - ponad połowa badanych (57%) twierdzi, że deklaracja małżeństwa jest nieodzownym znakiem tego, że traktujemy swój związek poważnie. Co ciekawe wiele głosów w badaniu było męskich. Panowie więc mają coraz większe skłonności do ustatkowania się, kobiety z kolei są coraz bardziej niezależne i nie tak łatwo je "usidlić". 

Co sądzicie o tych badaniach?