"Metoda szeptu" - tajemnicze zaklęcia z TikToka, dzięki którym podobno rozkochasz w sobie dowolną osobę

„To działa jak magia” – mówią użytkowniczki TikToka, które wypróbowały popularną „metodę szeptu”. Faktem jest, że wszystko brzmi tu jak magia – afirmacja, manifestacja, moc przyciągania, telekineza. Obietnica efektu wyjątkowo jednak do nas przemawia – zdobędziesz serce każdego, osiągniesz to, o czym marzysz. To  zdecydowanie warte jest każdego wysiłku. Ale od czego zacząć?

Słowo klucz, to „manifestacja” – bardzo modne i nadużywane, patrz przykład znanej influencerki, która w programie telewizyjnym przekonywała, że manifestacją jesteśmy uleczyć się z choroby. Manifestacja to mechanizm autosugestii, wielokrotne powtarzanie i głęboka wiara, że to, co robimy, przyniesie konkretne efekty. Manifestacja to duchowa praca, której moc jest związana z prawem przyciągania. Spokojnie, nie ma to nic wspólnego z prawami fizyki, które powinniśmy znać z podstawówki, choć może szkoda, że nauka wiary w siebie nie jest przedmiotem w szkole. Pewnie rozwiązałoby to wiele nastoletnich problemów, których efekty są widoczne w dorosłym życiu. Bo jeśli mówisz i myślisz o sobie dobrze, trudno, żeby nie uwierzył w to cały świat, a przede wszystkim ty sama, prawda?

Ale wróćmy do "metody szeptu". Jakim sposobem możemy "rozkochać w sobie każdą osobę" i "osiągnąć wszystko"? Czy nie brzmi to zbyt naiwnie? Autorzy filmów na TikToku przekonują, że "metoda szeptu" działa, a nasze myśli mają moc magnesu i przyciągania wymarzonego celu. Koncepcja tej magicznej, tiktokowej metody podobna jest do telekinezy - wizualizacji celu, działania i mocy przekazywania informacji siłą umysłu. 

Jak działa metoda szeptu?

"Metoda szeptu" brzmi kusząco, nie wymaga wiele wysiłku i nikogo nie krzywdzi (jak niektóre kontrowersyjne wyzwania w portalach społecznościowych). Czemu więc nie spróbować? Od czego zacząć? Tiktokowi eksperci chętnie dzielą się instrukcją "metody szeptu", dzięki której zdobędziesz serce wybranej osoby.

Zwizualizuj konkretną osobę. Poczuj się jak scenograf, pomyśl, gdzie jest, w co jest ubrana, jak pachnie. Postaraj się wyobrazić sobie wszystko jak najbardziej precyzyjnie, by wczuć się w tę sytuację. Poczuj się jak w filmowej rzeczywistości "Incepcji" - wyobraź sobie, że podchodzisz do osoby, o której myślisz - czy słyszysz muzykę, dźwięk uderzanych szklanek, śmiechy, stukot swoich obcasów. Pochyl się nad nią i szepcz jej do ucha to, co chcesz, by dla ciebie zrobiła. Wykorzystaj to jedynie w dobrych celach - propozycja randki, wysłania sms-a, spotkania (nie bierzemy pod uwagę zemsty na "eks"). W myślach pocałuj swojego wybranka/ swoją wybrankę w czoło i oddal się. Wydaje się proste, prawda? Ale tu następuje najtrudniejszy moment - uwierz w to, że twoje myśli mają moc przyciągania. 

@valeriafune Then let it go and have faith #manifestationcoach #manifestationtok #manifestingtips #manifestingmethods ♬ Glimpse of Us - Joji