Piramidy to starożytne grobowce faraonów i najważniejszy symbol Egiptu. Kiedy postawimy na sobie dwie piramidy tak aby przenikały się do połowy, a dolną skierujemy wierzchołkiem w dół otrzymamy figurę podobną do ośmiościanu gwieździstego. Bryła ta to jeden z najsilniejszych talizmanów. To właśnie dzięki niej powstała Merkaba, czyli gwiezdna medytacja. Jej nazwa pochodzi od trzech egipskich słów Ciało - Umysł - Duch oraz nazwy Merkavah określającej rydwanu z wizji Proroka Ezekiela.

Medytacja Merkaba służy przede wszystkim wzmocnieniu naszego pola energetycznego. Polega ona na 17 oddechach połączonych ze specjalnymi mudrami – układami dłoni. W czasie medytacji należy wizualizować sobie siebie wewnątrz ośmiościanu, który dzięki temu staje się tarczą energetyczną.
Bryłę wykorzystywaną do Merkaby można też używać jako wahadełka do oczyszczania przestrzeni. Znajdziemy je w sklepach ezoterycznych.
Dokładnych zasad i tajemnic Merkaby można uczyć się w Egipcie, bliskość piramid pozwala oczyścić własne wnętrze i spojrzeć przed siebie.