Urodziny Meghan Markle: księżna kończy 37 lat

Meghan Markle przyszła na świat 4 sierpnia 1981 roku w Los Angeles. Jest córką Dorii Garland i Thomasa Markle. Jej matka jest instruktorką jogi, a ojciec operatorem filmowym, który pracował m.in. nad popularnym serialem "Świat według Bundych". Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 6 lat. Meghan pozostała pod opieką matki, jednak regularnie widywała się z ojcem. Po ukończeniu katolickiego liceum studiowała stosunki międzynarodowe i historię teatru w Northwestern University, przez chwilę pracowała też w ambasadzie amerykańskiej w Buenos Aires. Od najmłodszych lat była jednak związana z aktorstwem. Jako dwudziestolatka zadebiutowała w serialu "Szpital miejski", później zagrała szereg epizodycznych ról w popularnych seriach takich jak "CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku", "CSI: Kryminalne Zagadki Miami" czy "90210". Przełom przyniosła dopiero rola w serialu "W garniturach", w którym Meghan Markle wcieliła się w rolę asystentki Rachel Zane marzącej o karierze prawniczej. Ta postać przyniosła jej popularność, jednak w 2017 roku aktorka zrezygnowała z roli ze względu na swój ślub z księciem Harrym.

Meghan Markle urodziny: po raz obchodzi je jako księżna

W ciągu ostatniego roku życie Meghan Markle całkowicie się zmieniło. Amerykańska aktorka i celebrytka z dnia na dzień stała się księżną i członkinią jednej z najbardziej nobliwych europejskich rodzin. Jest jednocześnie pierwszą kobietą, która weszła do rodziny królewskiej jako osoba dwurasowa (jej mama jest Afroamerykanką), a w dodatku rozwiedziona. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Gdy w 1955 roku siostra królowej Elżbiety, Małgorzata, chciała poślubić rozwodnika musiała wybierać między miłością a królewskimi przywilejami - i niestety wybrała to drugie. Meghan Markle nie dotknęły już tak rygorystyczne zasady, jednak jej zachowania również budzą wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród bardziej konserwatywnych członków monarchii. Amerykanka nie zawsze postępuje zgodnie z protokołem. Nie traktuje śmiertelnie poważnie zasad dotyczących ubioru (choć jej styl i tak przeszedł prawdziwą ewolucję na potrzeby nowej roli), ale też zabiera głos w tematach, które dzielą opinię społeczną (np. w sprawie aborcji), czego nie wolno robić członkom rodziny królewskiej. Z drugiej strony trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że monarchia wcale nie wzbrania się przed takim unowocześnieniem i ociepleniem wizerunku. Meghan Markle zaskakująco szybko zaskarbiła sobie sympatię królowej Elżbiety II, można więc wnioskować, że ten "powiew świeżości" w skostniałej obyczajowości jest królowej na rękę.

Jak Meghan Markle będzie obchodzić swoje 37. urodziny?

Czego można życzyć pięknej i spełnionej kobiecie, która właśnie została księżną i zamieszkała w pałacu u boku księcia? Jakiś czas temu Meghan Markle wyznała, że co roku w dniu urodzin towarzyszy jej mały zwyczaj, który "pożyczyła" od swojej matki, Dorii Ragland. Opisała go na swoim nieistniejącym już blogu The Tig, który prowadziła przez kilka lat, zanim poznała Harry'ego. Każdego roku Meghan traktuje dzień urodzin jako okazję do refleksji nad własnym życiem i zastanowieniem się nad swoją przyszłością.

- Moja mama zawsze powtarzała, że urodziny są jak twój osobisty Nowy Rok. To doskonała okazja by zrobić listę postanowień i zastanowić się, co przyniesie kolejny rok - napisała Markle.

W zeszłym roku Meghan Markle obchodziła swoje urodziny w towarzystwie księcia Harry'ego na safari w Afryce. W tym roku para wybiera się na ślub i wesele jednego z najlepszych przyjaciół Harry'ego - Charlie'go Van Straubenzee. Urodziny Meghan Markle to szczególny dzień również dla królowej Elżbiety II. Tego dnia urodziła się bowiem jej matka, królowa Elżbieta Bowes-Lyon.