Meghan Markle wspiera kobiety, które chcą wrócić do pracy

Meghan Markle nie zwalnia obrotów, pomimo coraz bardziej zaawansowanej ciąży. Księżna Sussex właśnie została nową królewską patronką organizacji charytatywnej Smart Works, która pomaga kobietom zmagającym się z wieloletnim bezrobociem wrócić do pracy. Centrum zapewnia im szkolenia z rozmów kwalifikacyjnych, eleganckie ubrania na spotkanie oraz niezbędne wsparcie. Jak czytamy na Twitterze Pałacu Kensington, Meghan Markle będzie teraz oficjalną patronką organizacji. Ciężarna księżna Sussex spotkała się także z beneficjentkami Smart Works, którym dzięki pomocy centrum, udało się wrócić do pracy. 

Meghan Markle patronką organizacji, która pomaga bezrobotnym kobietom

Co oznacza wsparcie Meghan Markle dla Smart Works? Księżna Sussex jak na razie pokazuje, że jej zaangażowanie w działalność charytatywną to znacznie więcej niż wizerunkowa zagrywka. Udowodniła to chociażby podczas swojego pierwszego projektu, jakim było wsparcie Hubb Community Kitchen - lokalnej, oddolnej inicjatywę kobiet, które postanowiły zapewnić posiłki osobom poszkodowanym w pożarze w Grenfell Tower. Meghan Markle postawiła sobie ambitny cel, by wspólnie z wolontariuszkami stworzyć książkę kucharkę, a dochód z jej sprzedaży przeznaczyć na rozwinięcie tej inicjatywy w otwarte dla wszystkich centrum pomocy. Książka okazała się sporym sukcesem, a dzięki zebranym środkom powstało miejsce, do którego może się zgłosić każdy potrzebujący.

Meghan Markle nie pierwszy raz wspiera kobiety

Księżna Sussex od samego początku swojej obecności na dworze królewskim, w swoich działaniach skupia się na wspieraniu kobiet. Choć jest to nie do końca po linii przyjętej przez rodzinę królewską neutralności, Meghan Markle nie boi się zabierać głosu w ważnych dla kobiet sprawach. Aktywistki ze Smart Works, do tej pory pozostają pod ogromnym wrażeniem jej przemówienia z okazji 125 rocznicy przyznania praw wyborczych kobietom w Nowej Zelandii, podczas którego Meghan powiedziała, że "feminizm jest kwestią uczciwości" oraz, że jest dumna z bycia feministką. Jak mówi założycielka Smart Works, lady Hughes-Hallett, jej organizacja liczy na to, że "efekt Meghan" przełoży się także na rozwinięcie działalności centrum.

- Zaangażowanie księżnej we wspieranie kobiet i ich praw na całym świecie, będzie motywacją dla kolejnych kobiet, by odwiedzić nasze centrum i zdobyć pracę, która zmieni ich życie – powiedziała.