Meghan Markle w sukience Diora na obchodach 100-lecia RAF-u

Dzień po chrzcinach Księcia Louisa, Księżna Kate z Księciem Williamem oraz Księżna Meghan Markle z Księciem Harrym, pojawili się na obchodach stulecia Królewskich Linii Lotniczych Royal Air Force w Westminster Abbey. 

Po mszy w Opactwie Westminsterskim odbyła się parada z udziałem personelu Królewskich Linii Lotniczych, a następnie uroczysty przelot nad Pałacem Buckingham, który rodzina królewska mogła podziwiać z balkonu. Dla Meghan Markle to drugi raz, kiedy Księżna Sussex mogła wystąpić obok Królowej Elżbiety II na historycznym balkonie.

Meghan Markle na tę uroczystość wybrała klasyczną czarną sukienkę z domu mody Christian Dior, na górze dopasowaną, zaś na dole rozkloszowaną. Sukienka Meghan Markle od Diora miała pięknie wycięty dekolt w łódkę, a w talii delikatny paseczek z kokardką. Do kreacji Meghan Markle dobrała kapelusz z atelier Stephena Jonesa oraz kolczyki Cartiera. Cieliste szpilki oraz klasyczna czarna kopertówka dopełniały całą stylizację.

Książę Harry na obchody stulecia Royal Air Force założył mundur RAF-u.

Meghan Markle przyćmiła Księżną Kate?

Mówi się, że Meghan Markle swoją stylizacją przyćmiła samą Księżną Kate, która postawiła na pastelową kreację w kolorze błękitno-gołębim z domu mody Alexander McQueen. Księżna Kate założyła sukienkę płaszcz, do której przypięła broszkę RAF Dacre Broche, najwyższe odznaczenie, które RAF przyznaje kobietom w stopniu podchorążego. Księżna Kate wybrała bardziej strojny toczek z kwiatami oraz torebkę puzderko.

Porównując obie Księżne, widać, że Meghan Markle stara się przemycić na dwór swój styl, który w połączeniu z królewskim protokołem wychodzi zdecydowanie na plus. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że Meghan Markle wyrasta na ikonę brytyjskiego dworu.