Megan Fox o swojej roli u Michaela Bay

Megan Fox jedenaście lat temu była gościem w wieczornym show Jimmiego Kimmel'a. Podczas rozmowy opowiedziała o swoich nieprzyjemnych doświadczeniach z planu zdjęciowego filmu "Bad Boys 2”. Aktorka odniosła się do wydarzeń, które miały miejsce kiedy miała 15- 16 lat. Została wtedy ubrana w skąpe bikini, a że nie była pełnoletnia i nie mogła usiąść za barem, Michael Bay postanowił postawić ją pod wodospadem Widownia wybuchła śmiechem, a Jimmy Kimmel rzucił niestosownym żartem.Widać było, że ta sytuacja była dla Megan Fox niekomfortowa. To jedenastoletnie nagranie obiegło Internet, stawiając Michaela Bay w bardzo złym świetle. Internauci zaczęli zastanawiać się, czy dalsza współpraca Megan i Michaela przebiegała podobnie.

 

 

Plotki krążące wokół Megan Fox i Michaela Bay

Aktorka złożyła oświadczenie w swoich mediach społecznościowych, zapewniając, że choć jej rola w "Bad Boys 2” nie należała do najprzyjemniejszych, to dalsza współpraca z Michaelem Bay była dobrowolna. Dodała też, że plotki dotyczące jej przesłuchania do roli w filmie są tylko rozdmuchanymi przez prasę pogłoskami. Zarazem wspomniała, że zjawisko mizogini i seksizmu w Hollywood nie jest jej obce. Megan Fox zdecydowała również, że na chwilę obecną nie będzie zabierać więcej głosu w tej sprawie.

Megan Fox musiała wydać oficjalne oświadczenie

Zanim w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie aktorki, jej fani nie kryli swojego braku akceptacji dla domniemanych czynów Michaela Bay i Stevena Spielberga. Na twitterze wiele osób podzieliło się swoim zniesmaczeniem:

Megan Fox była seksualizowana od 15 roku życia, kiedy Michael Bay zmusił ją do tańca w bikini i mycia samochodu w ramach przesłuchania do "Transformers". Kiedy się odezwała, została przez media uznana za „niewdzięczną”, a jej kariera została zniszczona przez Baya i Stevena Spielberga.

Megan Fox zasługiwała na coś lepszego niż seksualizowanie jej od czasu, gdy była dzieckiem przez męskich reżyserów, a następnie umieszczona na czarnej liście, za mówienie o jej doświadczeniach, podczas gdy ci mężczyźni nadal mieli kariery.

W celu ratowania dobrego imienia Michael'a Bay Megan Fox wydała oficjalne oświadczenie, w którym sprostowała plotki.

Wiem, że w Internecie wybuchła dyskusja wokół niektórych moich doświadczeń w Hollywood i późniejszego niewłaściwego obchodzenia się z tymi informacjami przez media i ogół społeczeństwa.

Chociaż bardzo doceniam wylew wsparcia, czuję, że muszę wyjaśnić niektóre szczegóły, ponieważ zostały one zagubione w opowiadaniu wydarzeń i rzuciły złowrogi cień, który moim zdaniem tak naprawdę się nie należy. Przynajmniej nie tam, gdzie jest obecnie jest…

Miałam około 15 lub 16 lat, kiedy byłam statystką w „Bad Boys II”. Istnieje wiele wywiadów, w których podzieliłam się anegdotą wyboru sceny i rozmów, które miały miejsce wokół niej. Należy jednak zauważyć, że kiedy miałam przesłuchanie do Transformers, miałam 19 lub 20 lat.

„Pracowałam” (udając, że wiem, jak trzymać klucz) na jednym z Ferrari Michaela podczas jednej ze scen przesłuchania. To było na parkingu studyjnym Platinum Dunes, było tam kilku innych członków załogi i pracowników, a ja nie byłam rozebrana, ani nic podobnego.

Jeśli chodzi o tę konkretną historię przesłuchań, nie byłam wtedy niepełnoletnia i nie zmuszono mnie do „mycia” czy pracy nad czyimiś samochodami w sposób, który byłby inny od materiału z samego scenariusza.

Mam nadzieję, że wszelkie opinie powstałe wokół tych odcinków zostaną przynajmniej zasiane faktami.

Słuchajcie, dziękuję za wsparcie. Ale te przypadki były nieistotne w długiej i żmudnej podróży, podczas której przeżyłam naprawdę wstrząsające doświadczenia w tej bezwzględnej i mizoginicznej branży.

Istnieje wiele nazwisk, które obecnie zasługują na zostanie wpisanie na czarną listę, ale je pozostawię dla siebie.

Ale jeśli chodzi o moje bezpośrednie doświadczenia z Michaelem i Stevenem, nigdy nie zostałam potraktowana w sposób, który uważałam za seksualny.

Jestem wdzięczna wszystkim z was, którzy są wystarczająco odważni, aby zabrać głos i jestem wdzięczna wszystkim z was, którzy biorą to na siebie, aby wspierać, podnosić i zapewniać pocieszenie tym, którzy zostali skrzywdzeni przez brutalne i toksyczne społeczeństwo.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Megan Fox (@meganfox) Cze 22, 2020 o 6:15 PDT