Czy wiecie, że lekarze medycyny estetycznej z Włoch przygotowali dla swoich pacjentów zbiór zasad, którymi powinni się oni kierować, aby efekty wizyt w gabinecie były jak najbardziej bezpieczne i rozsądne. Polskie Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging przygotowało dekalog kryteriów, które pomogą również Polkom podejmować świadome decyzje. Koniecznie przeczytajcie!

1. DOWIEDZ SIĘ JAK NAJWIĘCEJ O LEKARZU, Z USŁUG KTÓREGO CHCESZ SKORZYSTAĆ.

O lekarzu nie świadczy reklama, szum medialny i agresywna autopromocja – jeżeli już, to in minus.

2. WYMAGAJ DOKŁADNYCH INFORMACJI NA TEMAT PROPONOWANYCH TERAPII CZY ZABIEGU.

Medycyna estetyczna to przede wszystkim medycyna i obowiązują tu jej reguły – wizyta, badanie, postawienie diagnozy i terapia. Lekarz musi dokładnie wyjaśnić zalety i możliwe komplikacje terapii.

3. KORZYSTAJ Z USŁUG GABINETÓW CERTYFIKOWANYCH.

Sprawdź, czy gabinet i jego personel jest odpowiednio przygotowany do praktykowania medycyny estetycznej – od jak dawna jest na rynku, jaką ma renomę, jakie opinie ma personel i osoby uprawnione do wykonywania zabiegów.

Zobacz także:

4. PAMIĘTAJ ZAWSZE, ŻE LEPIEJ JEST ZAPOBIEGAĆ, NIŻ LECZYĆ.

Patrz na siebie w perspektywie lat. W wielu przypadkach sama możesz spowolnić przyspieszone starzenie i jego skutki, także estetyczne.

5. ANALIZUJ I OCENIAJ  WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI.

Zapoznaj się ze wszystkimi możliwościami terapeutycznymi. Wybieraj te, które są bardziej bezpieczne, może mniej efektowne, ale dające szansę „odwrotu i adaptacji”, zależnie od sytuacji.

6. ODRZUĆ „RECEPTĘ”: URODA SZYBKO I NA ŻYCZENIE.

Nie ufaj „magom od urody”, także tym z tytułem lekarza, którzy obiecują poprawić wszystko szybko, łatwo i przyjemnie. Nie wymagaj „więcej, więcej i lepiej” i nie ufaj tym, którzy ci to gwarantują.

7. DOWIEDZ SIĘ, CO I JAK ZASTOSOWANO W TERAPII CZY KOREKCJI.

Musisz wiedzieć, jakie preparaty i środki zastosował lekarz w czasie zabiegu.

8. TRAKTUJ TERAPIĘ I ZABIEGI Z PEŁNĄ POWAGĄ, TO NIE SĄ ŻARTY.

Efekt zabiegu nigdy nie jest w 100 proc. przesądzony. Daj sobie czas na zastanowienie, nim podejmiesz ostateczną decyzję.

9. DOKŁADNIE WYTŁUMACZ LEKARZOWI, JAKIEGO EFEKTU OCZEKUJESZ.

Dokładnie przedstaw lekarzowi swoje oczekiwania i sprawdź, czy są one możliwe do spełnienia.

10. NIE ŻĄDAJ, BY EFEKTEM ZABIEGU BYŁO UPODOBNIENIE SIĘ DO KOGOŚ, KOGO UWAŻASZ ZA IDEAŁ PIĘKNA.

Zastanów się nad możliwościami i predyspozycjami swojego organizmu. Nie próbuj upodobnić się do osób z czasopism i ekranów. To, co na nich widzisz, często odbiega od rzeczywistości. Pamiętaj! Lekarz medycyny estetycznej nie jest cudotwórcą. Nie oczekuj, że czarodziejską różdżką zmieni Twój wizerunek. Może Ci pomóc rozwiązać problem zdrowotny i estetyczny – tak jak w każdej innej sytuacji wymagającej medycznej interwencji.

Zobacz też:

JAK MIEĆ PUPĘ JAK BEYONCE?

5 SPOSOBÓW NA BLIZNĘ NA TWARZY