Medium Coeli jest jednym z najważniejszych punktów w kosmogramie. Odpowiada za sferę zawodową, aspiracje oraz to, jakie kroki musisz jeszcze wykonać, by osiągnąć pełną satysfakcję. Jest Twoim odbiciem społecznym, czyli obrazem Ciebie w oczach innych ludzi, gdy pokazujesz się w pracy, na służbowych spotkaniach i innych oficjalnych wizytach. Jest odzwierciedleniem Twojego publicznego "ja".  

Co to jest Medium Coeli? 

Medium Coeli określa się jako nadrzędny punt w horoskopie urodzeniowym, który znajduje się na samej górze. To Środek Nieba bądź Szczyt Nieba. Przedstawia najbardziej wysunięty element nad horyzontem w momencie, gdy przyszłaś na świat. Jest to wierzchołek wykresu urodzeniowego, któremu patronuje X dom. Oznacza to, że wiąże się ze wszystkim, co dotyczy strefy publicznej i pracy. To Twoje wyjście do świata, interakcja z tym, co zewnętrzne i nieoswojone. 

Przeciwieństwem Medium Coeli jest Imum Coeli, które z koeli wyznacza Twoje pochodzenie, poczucie bezpieczeństwa i strefę prywatności. Oś IC-MC (czyli Imum Coeli-Medium Coeli) jest Twoimi emocjami i predyspozycjami. To one budują podstawę Twojego istnienia. Od Ciebie zależy, w jaki sposób je wykorzystasz. Aby zrobić to jak najlepiej, dowiedz się, jak sprawdzić swoje Medium Coeli. 

Zobacz także: 

Znaczenie Medium Coeli w sferze publicznej   

W Twoim horoskopie urodzeniowym ukryte są informacje o Twoich naturalnych predyspozycjach oraz ścieżce życia. Odczytując punkt Medium Coeli, dowiesz się więcej na temat: 

  •  stawianych samej sobie wymagań
  • własnych aspiracji i pragnień 
  • duchowych przewodników i autorytetów 
  • drogi zawodowej 
  • Twojej roli w strukturze społecznej 
  • Twoich umiejętności i talentów 
  • motywacji do działania 
  • Twojej reputacji
  • wewnętrznej dyscypliny i poczucia odpowiedzialności 

Rozpoznanie Medium Coeli jest kluczem do tego, aby uważniej przyjrzeć się własnym predyspozycjom i określić, jaka rola jest Ci przypisana. W ten sposób możesz podjąć przemyślaną decyzję o tym, czym chcesz się zajmować zawodowo. To także cenna wskazówka, która pomaga wyjść z impasu, jeżeli czujesz, że to, czym dotychczas się zajmowałaś, nie przynosi Ci już satysfakcji. Medium Coeli zachęca do spojrzenia w górę i pomaga lepiej rozpoznać swoje mocne strony oraz życiowe aspiracje. 

Zobacz także:

Medium coeli: jak obliczyć? 

O tym, jak sprawdzić swoje Medium Coeli dobrze wiedzą osoby, które zajmują się astrologią zawodowo. Jeśli więc chcesz odczytać swój kosmogram i poznać swój ascendent, descendent oraz oś Imum Coeli-Medium Coeli możesz udać się do profesjonalisty, który odczyta wszystkie ważne informacje na temat Twojej osobowości i przeznaczenia. Wiedza o tym ukryta jest w gwiazdach i planetach oraz ich ułożeniu w momencie Twojego przyjścia na świat. 

Medium Coeli: kalkulator do astrologicznych wyliczeń 

Wszystko to, co dotyczy Twoich ambicji, planów oraz obszarów, które chcesz rozwijać, znajduje się w Medium Coeli. Kalkulator online jest kolejnym sposobem na to, aby odczytać ten punkt w swoim kosmogramie i dowiedzieć się, w jakim jest znaku zodiaku. Potrzebne są do tego szczegółowe informacje na temat Twoich narodzin, a dokładniej chodzi tutaj o miejsce, datę oraz godzinę przyjścia na świat.

Medium Coeli w znakach zodiaku 

Na to, w jaki sposób określasz życiowe cele oraz w jakiej pozycji ustawiasz się do otoczenia zewnętrznego, wpływ ma to, w jakim znaku zodiaku był punkt Medium Coeli w momencie Twoich narodzin. W przypadku, gdy miało to miejsce w jednym z wodnych znaków zodiaku będziesz mniej powściągliwa i zachowawcza. Twoje ambicje będą nieustannie o sobie przypominać. Staną się dla Ciebie siłą napędową, by przemierzać i oswajać nieznane obszary życia. Osoby z MC w znakach zodiaku powietrza będą elastyczne i szybko dostosują się do nowych warunków. Zmiana pracy czy wejście w nową rolę społeczną nie jest dla nich żadnym problemem. 

Medium Coeli w Baranie

Osoby z Medium Coeli w znaku Barana mają wielkie szanse na to, by zyskać zawodowy prestiż. Odwaga w przełamywaniu utartych schematów oraz wrodzone zdolności przywódcze zapewniają im szybki awans i osiągnięcie zadowalającej pozycji społecznej. Nie lubią konkurencji i dopasowywania się do reszty grupy. Z tego względu często wybierają prace jako wolny strzelec, prowadzą własne przedsiębiorstwa lub zajmują wysokie pozycje w strukturach firmy. 

Medium Coeli w Byku 

Tutaj na główny plan wysuwa się silna potrzeba kreatywnego działania. Osoby te muszą czuć, że ich praca wnosi twórczą energię i pomaga innym w rozwijaniu swojej wrażliwości i sfery emocjonalnej. Dużą motywacją do działania jest dla nich satysfakcjonujące wynagrodzenie. Lubią mieć poczucie stabilności finansowej i możliwości zaspokajania swoich fantazyjnych potrzeb. Cenią sobie dobra luksusowe. To napędza ich do działania. 

Medium Coeli w Bliźniętach 

Gdy Medium Coeli rządzą Bliźnięta, oznacza to, że będziesz realizować się wszędzie tam, gdzie ważna jest interakcja z innymi ludźmi. Osoby te są cenione w społeczeństwie. Chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje, których celem jest wsparcie i nauka innych osób. Mogą więc prowadzić szkolenia, przewodniczyć w okolicznych grupach i angażować się w życie okolicznych mieszkańców. W pracy lubią brać udział w nowych projektach i poznawać nowe osoby i wdrażać je do środowiska firmy. 

Medium Coeli w Raku 

Osoby te angażują się zawsze na sto procent. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, czy sąsiedzką pomoc – w każdym przypadku są w pełni oddane temu, co robią. Cechuje ich szczera chęć niesienia pomocy. Świetnie sprawdzają się w roli opiekunów różnego rodzaju grup. Mogą występować w roli nauczycieli bądź koordynatorów. Potrafią świetnie odczytać intencje innych osób. Mają dużo cierpliwości. Do środowiska pracy wnoszą spokój i potrafią szybko rozwiązać każdy konflikt. 

Zobacz także: 

 

Medium Coeli w Lwie 

Ten ognisty znak zodiaku rządzący Medium Coeli jest nastawiony na to, by osiągnąć sukces. Pozycja społeczna wypracowana przez pracę jest dla nich bardzo ważną częścią życia. Zawód, w którym będą mogli wykazać się swoją charyzmą i elokwencją, będzie dla nich strzałem w dziesiątkę. Osoby te uwielbiają brać udział w publicznych przemówieniach. Chętnie przyjmują funkcję przewodniczących w oddolnych grupach społecznych. 

Medium Coeli w Pannie 

Panna wyznacza tutaj ścieżkę, która prowadzi do sukcesu poprzez perfekcjonizm i bardzo dobrą organizację czasu i pracy. Osoby te są nastawione na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Wynika to nie tylko z ambicji, ale również z tego, że nigdy nie są pewne, czy wystarczająco dokładnie zagłębiły się w dany temat. Cechuje ich duża dawka samokrytycyzmu. 

Medium Coeli w Wadze 

W tym przypadku sfera zawodowa i prywatna jest bardzo dobrze określona. Waga dąży do równowagi, dlatego potrafi świetnie rozgraniczyć czas, w którym angażuje się w życie zawodowe od tego, w którym spełnia swoje pasje i oddaje się życiu rodzinnemu. Osoby te bardzo dbają o swój wizerunek. Cechuje je wysokie poczucie sprawiedliwości. Są uczciwe i nie biorą udziału w intrygach czy plotkach. 

Medium Coeli w Skorpionie 

Osoby te potrafią dać się pochłonąć pasji. Są nastawione na to, by osiągnąć zamierzone cele. Nie boją się obrać pozycji lidera. Dzięki swojej kreatywności oraz umiejętności wpływania na innych, szybko są w stanie zgarnąć pełną pulę wygranej. Nie lubią przynależności do grup, jeżeli nie mogą na nią wpływać. Są energiczni i często polegają na swojej intuicji, która zresztą rzadko wprowadza ich w błąd. 

Medium Coeli w Strzelcu 

To wyjątkowe połączenie. Medium Coeli w znaku Strzelca sprawia, że takie osoby nie są nastawione na to, aby osiągnąć wysoką pozycję w hierarchii firmy. Bardziej zależy im na nauce, odkrywaniu nowych obszarów i połączenia życiowej satysfakcji z pracą. Są ambitne, ale nie zachłanne. Wolą doskonalić swoje wnętrze niż zarabiać wielkie pieniądze. Ich celem jest nieustanna podróż i samodoskonalenie. 

Medium Coeli w Koziorożcu 

MC w Koziorożcu przedstawia się jako pracowitość i zorientowanie na długodystansowy cel. To osoby, które bardzo chcą osiągnąć życiowy sukces, który utożsamiają z awansem zawodowym. Są sumienne, zdyscyplinowane i potrafią być uparte. Na swój sukces pracują latami, ale doskonale wiedzą, w jakim kierunku podążają i co jest ich głównym celem. 

Medium Coeli w Wodniku 

W tym przypadku główną cechą jest indywidualizm. Postawa życiowa takich osób jest bardzo oryginalna i odbiega od ogólnie przyjętych wzorców. MC w Wodniku to innowacja, kreowanie wszystkiego, co nowe i silna potrzeba niezależności. W pracy i publicznym wizerunku osoby te mają niebywałą energię, która intryguje innych. Są odkrywcze i nie dają się zaszufladkować. Potrafią sprzeciwić się grupie, gdy czują, że mają rację. 

Medium Coeli w Rybach 

To osoby niesłychanie wrażliwe, które mają bogatą wyobraźnię i silnie rozwiniętą intuicję. W branżach związanych ze sztuką to bardzo przydatna cecha. Obszarem, który szczególnie mocno oddziałuje na ich życie, jest pomoc słabszym lub wykluczonym. Wielka doza serdeczności i empatii nie pozwala im przejść obojętnie wobec potrzebujących.