Mąż napisał książkę dla żony, która straciła pamięć

Siedem lat temu Camre Curto podczas porodu straciła pamięć. Było to spowodowane między innymi udarem, którego wtedy doznała. Jej mąż - Steve postanowił napisać książkę, w której szczegółowo opisał dziesięć lat ich związku. To był prezent dla żony z okazji czwartej rocznicy ślubu. Książka zatytułowana "But I Know I Love You" opisuje ich wspólne życie od momentu, kiedy się poznali i zakochali, poprzez ślub i narodziny syna.

Dlaczego kobieta straciła pamięć?

W programie "Good Morning America", Steve wyjaśnił, jak doszło do tego, że jego żona straciła pamięć. Pewnego dnia, gdy Camre była w 33. tygodniu ciąży, została przewieziona do szpitala z obrzękiem gardła i trudnościami w oddychaniu. Na pogotowiu jej stan na tyle się pogorszył, że lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie. Okazało się, że Camre doznała stanu przedrzucawkowego, który jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży, ponieważ może powodować u matki niekontrolowane napady zagrażające życiu i matki i dziecka. Camre została wprowadzona w śpiączkę.

Jak relacjonuje jej mąż, kiedy kobieta się wybudziła, "coś było nie tak". "Nie miała pojęcia, kim była ani że urodziła" - stwierdził. "Nie wiedziała, kim jestem ani kim byli jej rodzice".

Po 30 dniach, kiedy Camre opuściła szpital, nie mogła sobie przypomnieć, jak wykonywać takie zadania, jak mycie zębów lub ubieranie się. Przez pierwsze kilka miesięcy po urodzeniu synka, Camre przebywała w domu rodziców, podczas gdy chłopcem opiekował się tata. Pewnego dnia, gdy para siedziała razem Camre powiedziała coś co dla jej męża stało się inspiracją do napisania książki i zatytułowania jej dokładnie w ten sposób - "But I Know I Love You".

Siedzieliśmy na kanapie i powiedziała mi: - Nie wiem kim jesteś, ale wiem, że cię kocham - powiedział Steve. „To mi szczególnie utkwiło i stało się siłą napędowa wszystkiego." 

W programie "Good Morning America", Camre przyznała, że książka jej męża pomogła jej nauczyć się o ich związku. „Wszystko w książce jest wspomnieniem tego, przez co przeszliśmy i czego mi brakowało” - powiedziała. „Czasami jest to dla mnie trudne, ponieważ pokazuje mi wszystko, czego nie ma we mnie”.