Trend na Wish Listy, to rzecz, która na początku stała się popularna w Stanach Zjednoczonych. Powstała nawet strona o tej samej nazwie. Wish oznacza po angielsku życzenie, a list listę. Zadaniem platformy jest tworzenie spisu rzeczy, które chcielibyśmy dostać. Gdy nadarzy się okazja, znajomi mogą wejść na twój profil i zerknąć, czego akurat chcesz. Od kilku lat ta aplikacja nie jest już tak bardzo popularna, ale nie potrzebujemy skomplikowanej technologii, aby ten pomysł wprowadzić w życie.

W zależności od tego, jaką imprezę czy przyjęcie organizujesz, listę życzeń, czy listę prezentów możesz dostosować do swoich potrzeb. W ten sposób unikniesz nieudanych niespodzianek i dasz znać gościom, czego chcesz! I to w elegancki sposób.

Co zrobić, żeby dostać wymarzony prezent urodzinowy?

Obecnie wiele urodzinowych zaproszeń przenosi się do internetu, a konkretniej na Facebooka. To tam powstają wydarzenia, które ułatwiają kontakt z gośćmi. W tytule tych wydarzeń często możemy zobaczyć “Urodziny Anki - disco party!”, albo “30-stka Elizy - rozkładamy czerwony dywan”. Nie dość, że tworzenie internetowych wydarzeń pozwala na lepsze skoordynowanie imprez tematycznych, to jeszcze pozwala na komunikację bez potrzeby wykonywania dwudziestu połączeń czy pisania kilkunastu SMS-ów jednocześnie. Informacje wystarczy wrzucić w opis wydarzenia.

To również idealny pretekst do wrzucenia listy życzeń. Obdzwanianie wszystkich gości z informacją, co chcecie, a czego nie chcecie dostać, może być nieco krępujące. Wrzucenie posta na grupę urodzinową wydaje się znacznie łatwiejsze!

Hej, jeśli planowaliście przyjść na moje urodziny z prezentem, tu macie małą podpowiedź, oto lista rzeczy, które mi się marzą — możesz napisać.

Co zrobić, żeby prezent weselny był udany?

Jeśli chodzi o bardziej oficjalne przyjęcia, takie jak wesela i śluby, sprawa wygląda nieco inaczej. Tu wciąż królują tradycyjne zaproszenia, czasami wykonane ręcznie i zapakowane w koperty. Tradycyjnie zaproszeń się nie wysyła, a są one wręczane przez przyszłą parę młodą. Do listy życzeń w takich sytuacjach również można podejść kreatywnie, ale należy to odpowiednio wcześnie przemyśleć.

Listę prezentową z okazji ślubu i wesela możemy przygotować w formie eleganckiej kartki dołączanej do zaproszenia. Ważne, żeby kartka pasowała estetycznie do zaproszenia i mieściła się do tej samej koperty. 

Taką weselną listę możemy również potraktować humorystycznie i oprócz poważnych pozycji, mogą się również znaleźć te mniej oficjalne. No dobrze, ale pozostaje jeszcze pytanie…

O jakie prezenty powinnam poprosić bliskich?

Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi, która zadowoli wszystkich. Gdyby tak było, takie listy w ogóle nie byłyby potrzebne, jednak zawsze warto spróbować usystematyzować swoją listę.

Łatwiej będzie ci ją ułożyć, jeśli podzielisz prezenty na praktyczne i przyjemne, choć oczywiście będą i takie, które spełniają oba te warunki. Pomyśl o rzeczach, które byś chciała, które ci się marzą, ale nigdy ich nie kupiłaś, bo były ważniejsze wydatki, lub takie, których nie kupiłaś, bo wydawały się “stratą kasy”. To właśnie czas na takie prezenty! 

Co zalicza się do takich przyjemnych upominków? Perfumy i świeczki, o których marzysz, ale które wydają się za mało użyteczne, aby w nie inwestować. Zestawy do relaksu — na przykład masażery, które odprężą cię po ciężkim dniu. Bilety na koncert również są świetnym pomysłem — nie zapomnij tylko zaznaczyć, jakich wykonawców lubisz! Oprócz tego  wpisz wszystko, co łączy się z twoim hobby. Może lubisz piesze wycieczki i marzysz o tym jednym, cudownym modelu sportowych butów. A może przydałaby ci się nowa maszyna do szycia z overlockiem lub zestaw do szydełkowania. W przyjemnych prezentach chodzi o to, żeby postawić na siebie.

Druga kategoria to prezenty praktyczne, czyli takie, przez które może nie będziesz skakać z ekscytacji, ale które ułatwią ci życie. Warto przemyśleć, co jest ci najbardziej potrzebne. Może twój stary odkurzacz jest już mocno wysłużony i pora wysłać go na emeryturę? Może zaczęłaś coraz częściej pić owocowe koktajle i przydałby ci się blender? Praktycznym prezentem może być również kurs podnoszący kwalifikacje — na przykład kurs językowy, czy programowania. Takie prezenty mogą być niezwykle przydatne!

Idealnym połączeniem prezentu przyjemnego z praktycznym może być trendujący obecnie saturator wody SodaStream. Jest to urządzenie, które sprawia, że możemy mieć w domu gazowaną wodę, zawsze gdy mamy na nią ochotę bez kupowania dziesiątek plastikowych butelek miesięcznie. Ekspres do gazowania wody od SodaStream nie tylko pozwoli obdarowanym być bardziej eko ale także ozdobi ich kuchnię lub salon. Dzięki unikalnemu designowi sprawdzi się zarówno w nowoczesnej i minimalistycznej, jak i przestrzeni vintage. W ofercie znajdują się trzy modele: matowa Terra, retro Art i klasyczny, stalowy Duo, umożliwiający gazowanie także w szklanych butelkach. 

Przy pomocy ekspresu możemy przygotować nie tylko orzeźwiającą wodę gazowaną ale także drinki pełne bąbelków. Dla fanów napojów gazowanych  SodaStream przygotowała coś extra - 10 syropów smakowych w tym kultowe: Pepsi, Pepsi Max, 7up czy Mirinda. . 

Saturator do wody gazowanej jest idealnym prezentem do wpisania na listę życzeń również przez swoją cenę. Jest to prezent, na który większość będzie mogła sobie pozwolić, ceny zaczynają się już od 269 zł, więc wpisanie go na listę ułatwi wybór twoim gościom. 

Wiemy, że stworzenie listy prezentów nie jest proste ale uwierz nam i ułatw zadanie zaproszonym gościom. Ty za to będziesz mogła cieszyć się udanymi prezentami, na które naprawdę czekałaś z niecierpliwością.

Materiał powstał z udziałem marki SodaStream.