Żelatyna na twarz stosowana jest już od dawna, gdyż jej bogaty w wartościowe substancje odżywcze skład świetnie wpływa na kondycję i wygląd skóry. Wiele kobiet zwraca uwagę przede wszystkim na znajdujący się w niej kolagen, czyli białko o silnych właściwościach nawilżających, ujędrniających i odbudowujących komórki skóry. To dzięki niemu możliwe jest zniwelowanie pojawiających się zmarszczek oraz opóźnienie procesów starzenia się skóry.

Pozostałe białka i peptydy sprawiają natomiast, że żelatyna może być dobrym rozwiązaniem również dla osób zmagających się z trądzikiem. Świetnie oczyszcza pory, niweluje zaskórniki oraz działa matująco na skórę redukując nadmiar sebum. W żelatynie znajduje się też biotyna, dzięki której skóra może zachować prawidłową strukturę, a także niezwykle cenna witamina K, która między innymi poprawia krążenie, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne oraz poprawia koloryt skóry.

Maseczka na wągry z żelatyny

Maseczka z żelatyny i wody to najprostszy przepis na kosmetyk, który doskonale odżywi naszą skórę, a przy tym również dogłębnie ją nawilży i ujędrni. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń i nieestetycznych wągrów to lepszym rozwiązaniem będzie połączenie żelatyny z węglem aktywowanym. Składnik ten perfekcyjnie przyciąga i wchłania wszelkie zanieczyszczenia, toksyny oraz sebum. Doskonale oczyszcza więc skórę i pomaga usunąć z niej zrogowaciały naskórek. Węgiel ma też właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu może być stosowany przez osoby z cerą wrażliwą i skłonną do podrażnień. A zatem jak zrobić maseczkę z węgla i żelatyny?

Składniki maseczki na wągry to:

  • 1 łyżka żelatyny
  • 2 kapsułki węgla aktywowanego
  • 2 łyżki gorącej wody

Sposób przygotowania:

  1. Do miseczki wlewamy gorącą wodę i rozpuszczamy w niej węgiel oraz żelatynę dokładnie je ze sobą mieszając.
  2. Czekamy aż mieszanka wystygnie.
  3. Nakładamy maseczkę na twarz omijając okolice oczu.
  4. Czekamy ok. 20 minut aż mikstura zupełnie zastygnie i po tym czasie delikatnie ściągamy ją, jak typowe maseczki typu peel-off.

Taki zabieg warto wykonywać za każdym razem, gdy zauważymy, że nasza skóra potrzebuje oczyszczenia. Podobnie działanie wykazuje również maseczka z żelatyny i sody, więc możemy je stosować zamiennie.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz także:

Maseczka z żelatyny na zmarszczki

Maseczka z żelatyny i mleka może z kolei być bardzo dobrym sposobem na zniwelowanie niewielkich zmarszczek oraz oznak zmęczenia skóry. To połączenie skutecznie ją ujędrnia i napina, ale maseczka dodatkowo pozwala oczyścić skórę i wyrównać jej koloryt. Żelatyna na zmarszczki w takim wydaniu może być stosowana nie tylko na twarz, ale też na szyję i dekolt, czyli w tych miejscach, w których zwykle się one pojawiają. A zatem jak zrobić maseczkę z żelatyny i mleka, która przyniesie oczekiwane rezultaty?

Składniki maseczki na zmarszczki to:

  • 1 łyżka żelatyny
  • 1 łyżka bardzo ciepłego mleka

Sposób przygotowania:

  1. W miseczce łączymy ze sobą ciepłe mleko i żelatynę mieszając je ze sobą do momentu, gdy żelatyna całkiem się rozpuści.
  2. Czekamy aż tak przygotowana mieszanka wystygnie.
  3. Nakładamy maseczkę na twarz i czekamy ok. 20 minut.
  4. Po tym czasie ściągamy zastygniętą maseczkę delikatnie odrywając ją od skóry.

Podobnie jak maseczka z jogurtu, banana albo kawy również maska z żelatyny musi być stosowana regularnie, aby można było cieszyć się pozytywnymi efektami takiej kuracji. Dlatego jeśli chcemy zredukować widoczność zmarszczek warto wykonywać taką maseczkę przynajmniej 1-2 razy w tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:

Maska na włosy z żelatyny

Laminowanie włosów żelatyną to kolejny sposób na zastosowanie tego produktu w kosmetyce. Żelatyna jest bogata w biotynę, która wpływa pozytywnie na wzrost włosów, ogranicza ich wypadanie i dodatkowo zmniejsza też wydzielanie łoju. Jest to zatem idealny składnik domowych kosmetyków dla osób ze zniszczonymi i osłabionymi włosami, które mają skłonność do wypadania, ale także dla kobiet z problemem zbyt tłustej skóry głowy. Warto też dodać, że żelatyna ma spory wpływ na produkcję keratyny, która odpowiada za zamykanie łuski włosa oraz za tworzenie jego warstwy ochronnej.

Składniki maski na włosy:

  • 1 łyżka żelatyny
  • 1/4 szklanki gorącej wody
  • 2 łyżki odżywki lub maski do włosów

Sposób przygotowania:

  1. Do miseczki nalewamy wody i rozpuszczamy w niej żelatynę.
  2. Kiedy mieszanka wystygnie dodajemy do niej naszą ulubioną odżywkę lub maskę do włosów i wszystko dokładnie ze sobą mieszamy. 
  3. Następnie rozprowadzamy maseczkę na umytych i osuszonych ręcznikiem włosach, a także na skórze głowy.
  4. Zakładamy na głowę czepek lub owijamy włosy ręcznikiem, aby ciepło wzmocniło efekt.
  5. Czekamy 40 minut i po tym czasie dokładnie spłukujemy maseczkę z włosów, po czym myjemy je ponownie delikatnym szamponem.

Podobnie jak wszelkie inne domowe mikstury na włosy, takie jak maseczka z ogórka albo kawy, kosmetyk na bazie żelatyny musi być nakładany na nie regularnie. Najlepiej jest zatem powtarzać taki zabieg 1-2 razy na tydzień.

Maseczka z żelatyny – opinie

Maseczka z sody, węgla, mleka czy wody z dodatkiem żelatyny to mikstury bardzo proste do przygotowania. Ale czy maseczka z żelatyny pomaga w taki sposób, jakbyśmy tego oczekiwały? Oto kilka z licznych opinii na ich temat znalezionych w sieci.

"Ja wam powiem że jestem właśnie po tej maseczce. Zmieszałam łyżeczkę wody i łyżeczkę żelatyny. Wstawiłam na 10 sekund do mikrofalówki. W między czasie zrobiłam sobie ciepły okład na nosie.. nałożyłam maseczkę dwa razy i w sumie widzę efekty. I coś czuję, że jeszcze będę ją robić" - użytkownik divaxdd, vinted.pl.

"Widziałam filmik jak dziewczyny ją zrobiła i dziś sama spróbowałam. Niewiarygodny efekt, wągry po prostu odlepiają się razem z maską" - użytkownik Martuleczka, f.kafeteria.pl.

"Ja używam tej maski z żelatyny i mleka. Przed nałożeniem dobrze zrobić parówkę by tę wągry "wychyliły główki" dzięki czemu lepiej się przykleiły do maski. Ja nie wkładam do mikrofalówki tylko cały czas mieszam trzymając miseczkę na garnku z gotującą się wodą (podgrzewanie na parze czy jak to się tam nazywa ). Ciężko mi powiedzieć jakich proporcji używam, bo robię na oko. Za każdym razem się mi udaje i gdy już ściągnę to z twarzy to widzę te wągry przyklejone " - użytkownik Elewyn, wizaz.pl.

NIE PRZEGAP: