Masaż twarzy to jedna z najprostszych, a zarazem najbardziej skutecznych metod zapobiegania zmarszczkom. W dodatku nic nie kosztuje, bo można wykonywać go samodzielnie w domu! Aby zachować smukłą sylwetkę i jędrność skóry ćwiczymy nasze ciała i korzystamy z masażu. To samo powinno dotyczyć mięśni twarzy! One również wiotczeją i działa na nie grawitacja.

Do masażu potrzebujemy kremu nawilżającego lub olejku. Świetnie spisze się tu olejek różany. Masowanie suchej skóry powodowałoby jej naciąganie, a to może pogłębić zmarszczki.

Aby zapobiec lwiej zmarszczce między brwiami, a także złagodzić zmarszczkę, która już istnieje przykładamy palce poziomo nad łukami brwiowymi. Delikatnie, ale stanowczo gładzimy skórę od środka na boki nad brwiami. Masaż powtarzamy przynajmniej dziesięć razy.
Aby zapobiec poziomym zmarszczkom na czole masuj czoło rozstawionymi palcami pionowymi ruchami od góry do dołu i z powrotem.
Zmarszczki na policzkach spłycą się od masażu który lekko naciągnie skórę do góry. Palcami obu rąk masujemy twarz od zmarszczek w kierunku kości policzkowych.
Skóra wokół oczy jest zbyt delikatna na masowanie. Tam wystarczy tylko wklepywanie kremu przeznaczonego do tych miejsc. Najlepiej robić to palcem serdecznym, bo to on ma najsłabszy nacisk.
Masaż warto wykonywać codziennie, np. po wieczornym nałożeniu kremu. Na widoczne efekty trzeba trochę poczekać, ale naprawdę warto!