Masaż lomi lomi – co to jest?

Hawajski masaż lomi lomi jest leczniczym rodzajem masażu polinezyjskiego obejmującym całe ciało z wyjątkiem miejsc intymnych. Nazwa „Lomi Lomi” oznacza „aksamitny dotyk miękką łapą zadowolonego kota”, a tradycja tego rytuału pielęgnacyjnego sięga setki lat wstecz. Celem masowania jest przede wszystkim rozluźnienie napięcia w mięśniach pacjenta, co wpływa również na jego stan psychiczny. Masaż lomi lomi opiera się na hawajskiej filozofii życia zwanej huna. Według niej każdy człowiek potrzebuje w życiu miłości, dlatego ten rodzaj masowania nazywany jest przez Hawajczyków masażem kochających rąk. Dzięki ruchom dłoni można przecież przekazać dużo pozytywnych emocji jak miłość czy akceptacja oraz dać drugiej osobie wsparcie i zaspokoić jej potrzebę kontaktu fizycznego. Na skutek masażu lomi lomi w pacjenta wkracza nowa energia dająca poczucie spełniania i szczęścia, a jego umysł i ciało się jednoczą.

Jak wygląda masaż lomi lomi?

Zanim przystąpimy do masażu lomi lomi, należy odbyć rozmowę z masażystą podczas której zostaje omówiona historia naszych chorób i urazów, jakie przeszliśmy. Robimy to po to, by ustalić ze specjalistą najlepszą dla nas technikę masowania.

Masaż ciała odbywa się w gabinecie lub w SP, a pacjent kładzie się na specjalnym stole przeznaczonym do tego celu. Podczas masowania pacjenta wykorzystywana jest siła przedramion lub dłoni. Na początku masażysta rozprowadza ciepły olejek eteryczny na ciele masowanego, co pomaga mu zwiększyć płynność ruchów, a przy tym pobudzić zmysły klienta. Osoba poddawana masażowi lomi lomi powinna być w całości naga, a swoje miejsca intymne zakrywa ręcznikiem.

Cały proces masowania trwa około 90-120 minut, a temu rytuałowi towarzyszy relaksująca muzyka wprowadzające atmosferę harmonii. Każdy ruch masażysty musi więc być zgrany z dobiegającymi dźwiękami. W początkowym etapie pacjent leży na brzuchu i masaż lomi lomi wykonywany jest na plecach, ramionach i nogach. Później osoba masowana kładzie się twarzą do specjalisty, a ten rozmasowuje jej ramiona, klatkę piersiową, kończyny dolne i brzuch.

Choć w trakcie masażu lomi lomi masażysta używane uciska pacjenta przedramionami, to technika masowania w trakcie seansu może się zmienić. Reaguje on bowiem na to, jakie znaki daje ciało osoby masowanej i dopasowuje stopień masażu tak by był on jak najbardziej skuteczny.

Po masażu lomi lomi pacjent powinien się chwilę wyciszyć i zrelaksować, powoli wracając do „rzeczywistości”. Zalecane jest, by po skończonym seansie pić dużo niegazowanej wody mineralnej.

Masaż lomi lomi – jakie daje efekty?

Regularne masowanie całego ciała wpływa na pracę ścięgien, stawów i mięśni. Stają się one bardziej elastyczne, rozluźniają się, a ich ruchliwość zostaje pobudzona. Oprócz tego masaż lomi lomi działa kojąco na ból głowy, kręgosłupa i mięśni.

Taki rytuał pielęgnacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które walczą z dodatkowymi kilogramami, gdyż podczas masowania stymulowana jest praca układu trawiennego i polepsza się przemiana materii, co wpływa na usuwanie tkanki tłuszczowej.

Masaż lomi lomi działa nie tylko na sferę fizyczną, ale i psychiczną. Dzięki niemu pobudzane jest krążenie krwi i limfy, co działa pozytywnie na ogólne samopoczucie i motywuje. Pacjent w trakcie masażu pozbywa się negatywnych emocji i myśli oraz zwalcza stres.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonywania masażu lomi lomi?

Zanim przystąpimy do wykonania masażu lomi lomi, powinniśmy się dowiedzieć w jakich sytuacjach nie powinno się go robić. Z masowania powinny zrezygnować osoby, które mają:

  • choroby zakaźne,

  • białaczkę,

  • gorączkę,

  • choroby skóry,

  • nowotwór,

  • zatrucie,

  • żylaki,

  • ostre stany zapalne.

Masaż lomi lomi – cena

Ceny masażu lomi lomi są różne i zależą od tego, w jakim mieście i w jakim gabinecie lub hotelu SPA są wykonywane. Standardowy koszt, jaki musimy ponieść za jeden seans, który trwa od 60 do 120 minut, wynosi 120-280 złotych.

Przeczytaj też: Masaż gorącymi kamieniami to najprzyjemniejszy sposób na stres. Sprawdź, co jeszcze potrafi!