Korugi, czyli masaż anti-aging

Masaż Korugi to azjatycka technika pielęgnacji twarzy, mająca na celu opóźnienie procesów starzenia się skóry, redukcję zmarszczek i wyszczuplenie twarzy. Ponadto, masaż Korugi może pomóc nadać podbródkowi kształt litery V, który jest bardzo pożądany w rejonach Azji.  Masaż ten zwykle wykonywany jest podczas wizyt u profesjonalnych masażystów, odbywających się w godzinnych sesjach. Jednak można wykonać go również samodzielnie w domu, co z pewnością będzie nieco mniej relaksujące, ale równie skuteczne. Masaż Korugi koncentruje się na mięśniach twarzy, a nie na samej skórze. Jego celem jest napinanie i rozluźnianie mięśni w taki sposób, aby wypracować ich silniejszą, pierwotną strukturę, co bardzo skutecznie opóźnia powstawanie i rozwój już istniejących zmarszczek.  
Jak wygląda masaż Korugi? Ogólnie rzecz ujmując, masaż Korugi to kombinacja następujących elementów: - zlokalizowanie miękkiego miejsca na twarzy (miejsce pokryte warstwą tłuszczu, na przykład powieki lub policzki) - wciśnięcie otwartej dłoni, pięści lub palców w zlokalizowane miejsce - uwolnienie ucisku i powolne masowanie wybranego obszaru przy pomocy okrężnych, delikatnych ruchów
W przeciwieństwie do wielu innych technik, masaż Korugi nie wymaga zdecydowanych i ostrych gestów, przez co nie wiąże się z bólem na żadnym poziomie. Co więcej, do jego wykonania nie potrzebujemy żadnych wymyślnych gadżetów. Cały proces jest niezwykle prosty i nieskomplikowany. Dodatkowo, masaż Korugi nie zajmuje wiele czasu, a pierwsze efekty można zobaczyć już po miesiącu regularnego stosowania!

Zobacz też: Ten zabieg działa jak lifting – a do tego jest bardzo przyjemny! Na czym polega i jak przedłużyć jego efekty?

Odmładzający masaż korugi - instrukcja krok po kroku

Przygotowanie do masażu

1. Zorganizuj sobie lusterko. To bardzo ważne, aby masaż wykonywać właśnie przed lustrem. Tylko w ten sposób będziesz mogła porównać i ocenić czy wszystkie kroki wykonujesz w sposób prawidłowy i skorygujesz ewentualne niedociągnięcia.

2. Wykonaj dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy. Umyj twarz za pomocą olejku oraz żelu lub pianki. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry masaż przeprowadzisz w higienicznych warunkach, nie narażając się na rozprzestrzenianie bakterii i rozwój stanów zapalnych.

3. Nałóż na skórę odrobinę olejku, emulsji lub kremu nawilżającego. Zastosowanie takiego preparatu ułatwi poślizg dłoni po skórze i sprawi, że masaż stanie się znacznie bardziej relaksujący.

4. Pamiętaj, aby podczas masażu unikać takich czynności jak zbyt silne uciskanie czy mocne wcieranie. Masaż na żadnym etapie nie powinien być dla ciebie bolesny.

5. Masażu Korugi nie powinny wykonywać osoby borykające się ze schorzeniami natury laryngologicznej. Poważnym przeciwwskazaniem są też powiększone węzły chłonne, przewlekłe choroby skóry, stany zapalne lub obecność otwartych ran.

Masaż Korugi krok po kroku

1. Unoszenie policzka Usiądź przy stole. Połóż łokcie na blacie i zaciśnij obie pięści. Postaraj się jak najbardziej rozluźnić twarz, a następnie przyciśnij pięści do kości policzkowych w taki sposób, jakbyś starała się je podnieść. Pozostań w tej pozycji przez pięć sekund, uwolnij ucisk i powtórz ten krok pięć razy.

2. Masaż czoła i szyi Odchyl głowę delikatnie do tyłu i ponownie zaciśnij pięści. Ułóż je na środku czoła, tuż przy linii włosów. Spokojnym ruchem przesuwaj kostkami palców w górę, w dół i na boki, od skroni do płatków uszu. Następnie otwórz zaciśnięte pięści i powoli przesuwaj palcami w dół, podążając bokami szyi, aż do ramion i obojczyków.

3. Wygładzenie policzków Złóż ze sobą palce obu rąk, pozostawiając kciuki w pozycji prostej. Umieść górną część prawego kciuka tuż pod lewym okiem. Przesuwaj go w dół, wzdłuż nosa, a następnie w bok, podążając za kością policzkową aż do ucha. Następnie zsuń kciuk z ucha i przesuwaj po szyi, w kierunku obojczyka. Krok trzeci wykonaj dwa razy po lewej stronie i dwa razy po prawej.

4. Wygładzanie czoła Znów zaciśnij pięści i przyłóż je do linii brwi. Przesuwaj pięścią w górę – od brwi do linii włosów. Następnie zsuń je nieco w dół i w bok, okrężnymi ruchami wracając do linii brwi. Powtórz to ćwiczenie pięć razy.

5. Lifting okolicy oczu Zaciśnij dłonie i przyłóż kostki palca wskazującego i serdecznego do brwi w taki sposób, aby znajdowała się ona między nimi, na samym środku. Zacznij od obszaru brwi znajdującego się najbliżej nosa i przesuwaj palce w kierunku zewnętrznym. Ćwiczenie powtórz pięć razy po lewej i po prawej stronie.

6. Masaż dolnej części twarzy Zaciśniętą pięść przyłóż do brody i przesuwaj powoli w bok, a następnie w górę, aż do samych skroni. Następnie zsuń pięść z powrotem do brody. Ćwiczenie powtórz 8 razy z prawej i lewej strony.

7. Zakończenie masażu Otwórz zaciśnięte pięści. Połóż palce obu rąk na czole i przesuwaj je w kierunku skroni, wzdłuż policzków, przez płatki uszu aż do obojczyka.

Zobacz też: Te urodowe sekrety zna każda Koreanka. 10 koreańskich trików na idealną skórę

Poranny masaż Korugi – zalety

Poranny masaż Korugi ma wiele zalet:

- rozjaśnienie skóry, w tym redukcja porannej opuchlizny i zasinień wokół oczu

- bardziej promienny, młodzieńczy wygląd

- nawilżona, miękka, napięta, pełna blasku skóra

- poprawa krążenia

- rozluźnione mięśnie twarzy i redukcja zmarszczek

- podniesione policzki

- wyraźnie szczuplejsza twarz

Czy masaż działa odmładzająco?

Masaż Korugi nie tylko spowalnia procesy starzenia się skóry, ale jest również w stanie naprawić lata zaniedbań. W przeciwieństwie do ser i kremów przeciwzmarszczkowych, które mogą jedynie zapobiec zbyt szybkiemu powstawaniu zmarszczek, masaż jest w stanie je skutecznie spłycić i zredukować. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Nie bądź dla siebie zbyt surowa – starzenie się skóry jest procesem całkowicie naturalnym i nie sprawia to, że tracisz swoje piękno. Jeśli jednak interesuje cię naturalne odmładzanie i szukasz sposobu, aby uczynić proces starzenia się nieco bardziej łaskawym, masaż Korugi jest właściwym wyborem.
Ten azjatycki masaż twarzy posiada wiele zalet i jest w stanie zdziałać cuda pod warunkiem, że będzie stosowany regularnie. Do jego wykonania nie potrzebujemy specjalnych preparatów czy akcesoriów, a więc nie wymaga on dodatkowych nakładów finansowych. Fakt, że możemy go wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu sprawia, że ten nowy nawyk niezwykle łatwo można wcielić do swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego.  

Jak często wykonywać masaż Korugi?

Aby masaż Korugi przyniósł wymarzone efekty, musi być stosowany regularnie. Specjaliści z dziedziny pielęgnacji skóry zalecają, aby masaż twarzy w domu wykonywać od dwóch do trzech razy w tygodniu. Warto jednak dodać, że codzienny delikatny masaż, trwający nie więcej niż 10 minut, nie zaszkodzi twojej skórze. Systematyczne i poprawnie wykonywane masaże są w stanie zrobić więcej dla skóry, niż nawet najdroższy kosmetyk. Dlatego warto uzupełnić działanie swoich kosmetycznych specyfików o pracę własnych dłoni.