Martyna Wojciechowska udostępniła wzruszające zdjęcie

Martyna Wojciechowska podzieliła się na swoim Instagramie zdjęciem, które jak sama napisał „mówi więcej niż tysiąc słów”. Wykonał je fotograf Jeremy Lempin. Fotografia przedstawia 24-letnią Marion, która walczy z rakiem. Kobieta leży na szpitalnym łóżku, jej ciało jest wychudzone, a ona sama zdaje się być zmęczona chorobą. Tuli kilkuletniego chłopca – swojego syna, Ethana. Drugą rękę wyciąga w kierunku konia, który nachyla się nad nami. To Peyo, terapeutyczne zwierzę, które każdego dnia wspiera chorych w szpitalu, w którym leży Marion.

Martyna Wojciechowska o zwierzętach terapeutycznych

Martyna Wojciechowska postanowiła zwrócić naszą uwagę na niedoceniony, choć udowodniony naukowo, wpływ zwierząt na nasze samopoczucie i zdrowie.

Już dawno temu udowodniono naukowo, że ZWIERZĘTA TERAPEUTYCZNE skutecznie pomagają redukować stres i lęki. Mają wpływ nie tylko na psychikę, ale także na obniżenie ciśnienia krwi czy walkę z bólem. Na szczęście coraz więcej klinik i hospicjów na świecie korzysta z takiej terapii wspierającej.

Dziennikarka i podróżniczka postanowiła również zaapelować do swoich obserwatorów. W codziennym pędzie często zapominamy o tym, co jest dla nas najważniejsze. Niech ta wzruszająca fotografia będzie dla nas wszystkim zachętą do tego, by choć na chwile się zatrzymać.

Wszystkie nasze większe i mniejsze problemy można rozwiązać. Jedyne, co w życiu powinno się naprawdę liczyć to zdrowie nasze i bliskich. Nie zapominajmy o tym w codziennej gonitwie.