Marianna Schreiber w "Top Model"

Pierwszy odcinek nowego sezonu "Top Model" dostarczył widzom wiele emocji, głównie za sprawą uczestników. Na castingu pojawili się bowiem: chłopak po amputacji nóg, syn greko-katolickiego księdza, górnik, który po godzinach wstępuje jako chip and dales na wieczorach panieńskich oraz ... żona ministra, która przyszła na casting bez wiedzy męża.

Marianna Schreiber bo o niej mowa jest żoną ministra Łukasza Schreibera, członka w rządzie Mateusza Morawieckiego. 28-letnia Marianna pojawiła się na castingu "Top Model" i wyznała:

Maskara, mąż mnie zabije. On nic nie wie i nie wydaje mi się, że do końca by we mnie uwierzył.

Marianna dodała, że udział w programie był jej marzeniem jako nastolatki: "Pochodzę z biednej rodziny, kiedyś nie miałam czasu na spełnianie marzeń. To był moment na odbicie się od dna".

W rozmowie z Dawidem Wolińskim zdradziła, że jej mąż jest politykiem i przyszła na casting bez jego wiedzy. "O nie wierzę... Czyli twój mąż to jest ten minister?!" - dopytywał juror.

Żonie ministra nie wypada robić takich rzeczy. Może się rozwiedzie ze mną. - dodała.

Jurorzy zanim podjęli decyzję, poprosili uczestniczkę o zaprezentowanie się w kostiumie kąpielowym. Katarzyna Sokołowska od razu zauważyła duże spięcie w ciele i zastosowała swoje metody na rozluźnienie kandydatki do "Top Model".

Ja chce ci dać szansę, mimo że może być w tym tylko więcej funu - mówił Dawid Woliński, dając swoje TAK na dalsze uczestnictwo Marianny Schreiber w programie.

Kim jest Marianna Schreiber, żona ministra Łukasza Schreibera?

Po emisji show rozgorzała społeczna dyskusja w roli głównej z Marianną Schreiber, żoną polityka PiS, która jak sama powiedziała bała się wziąć udział w programie, który jest sprzeczny z obrazem rodziny jej męża. Na swoim Instagramie, który aktywnie prowadzi, publikując niekiedy odważne zdjęcia w swoim najnowszym wpisie odniosła się do udziału w programie.

Do programu poszłam w tajemnicy przed Mężem. Proszę mi wierzyć, nigdy wcześniej nie podjęłam aż takiego ryzyka, a podejmowałam je w życiu wiele razy…

Marianna Schreiber dodała, że całkowicie odcina się od polityki. "Moi znajomi i przyjaciele świetnie o tym wiedzą BO MNIE ZNAJĄ. Wiedzą jaka jestem, co przeżyłam, z czym mi trudno a w reszcie CO JEST PRAWDĄ A CO NIE. Oni nie wyganiają mnie z Miasta bo przeczytali pomówienia w internecie. Internet wszystko przyjmie - takie trudne mamy czasy."

Zobacz także:

Żona Łukasza Schreiber przyznała, że zawsze miała niską samoocenę, "głównie z tego powodu, że tak ukształtowało mnie życie w rodzinnym domu."

Próbowałam się zmieniać, farbować włosy, inaczej ubierać na wzór Żony Ministra - bardzo dużo czasu zajęło mi zrozumienie, że to nie zmieni mnie samej, że nie mogę udawać kogoś kim nie jestem.

W rozmowie z "naTemat" Michał Piróg odniósł się do udziału Marianny Schreiber w "Top Model". "– Gdy z nią rozmawiałem, to było widać, że obawia się tego, że ludzie będą postrzegać ją jako żonę polityka, tego jakie on ma poglądy, co on kiedyś powiedział. A to jest trochę nie fair wobec niej jako osoby, jako człowieka, który próbuje zawalczyć o siebie i spełniać swoje marzenia – powiedział.

Są pewnego rodzaju stanowiska, które narzucają nawet całej rodzinie swego rodzaju postawy i zachowania, dlatego nie dziwi mnie to, że Marianna musiała się zastanowić nad udziałem w modowym show. Tak już jest i to mnie nie zaskakuje. Natomiast jest to przykre, że gdzieś w ten sposób nasze społeczeństwo jest skonstruowane. To, że Marianna czuje się w jakiś sposób niewolnikiem, wcale nie musi być zależne od jej męża. To jest niewolnictwo zależne od oczekiwań społecznych i ona jest tego świadoma – dodał w rozmowie Piróg.

Z informacji podanych na Instagramie Marianny Schreiber wiemy, że jest magistrem pedagogiki, nauczycielem/terapeutą (przyszła doktorantka pedagogiki) oraz modelką. 

Państwo Schreiberowie mają sześcioletnią córkę Patrycję.