Aktorka Marianna Gierszewska przez cztery lata ciężko chorowała na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Dziś po latach walki udowadnia, że nawet po tak trudnych doświadczeniach można zostać mamą i pokochać siebie na nowo. Najnowszy instagramowy post Marianny, która bez skrępowania pozuje w stroju kąpielowym, chwyta za serce.

Marianna Gierszewska odsłania stomię w bikini i wspomina swoją walkę z chorobą

Marianna Gierszewska obok popularnych influencerek wzięła udział w sesji zdjęciowej do najnowszej kampanii znanej marki odzieżowej. Na swoim instagramowym profilu udostępniła jej efekty. Aktorka do zdjęć pozuje w zielonym bikini. Nie ukrywa stomii, dzięki której może na co dzień funkcjonować. 

Pod zdjęciem pojawił się obszerny wpis o drodze Marianny do zaakceptowania nowego ciała. 

Moje ciało? Na długi czas zupełnie się od niego odcięłam. W trakcie czterech lat choroby kojarzyło mi się z bólem, szpitalem, wysiłkiem i śmiercią. Tak. Miałam poczucie, że moje ciało umarło - wspomina aktorka.

Marianna Gierszewska podkreśla również, że z pozoru oszpecająca stomia jest tym, co pozwoliło jej zaakceptować w pełni swoje ciało i nie traktuje jej jako przekleństwa. To w końcu ona uratowała jej życie.

Puls? Był. Serce wciąż biło, ale jakby w niemocy. Trwałam bardziej w umowie o życiu, niż w życiu rzeczywiście. Moja historia zmieniła bieg wraz z operacją wyłonienia stomii. To, co świat określiłby jako "skazę", czy "zeszpecenie", ja nazwałam błogosławieństwem. Paradoksalnie, to stomia właśnie otworzyła mi drzwi do ciałomiłości. I to nie takiej, w której nienawiść do ciała przykrywam wdzięcznością za wszystko, co to ciało może zrobić, ale takiej, w której widzę i przyzwalam na całość opowieści.

Moje ciało może wiele, zgadza się. Jest sprawne, mobilne, zwinne. Ale jest także wyjątkowe. Piękne. Właściwe. Idealne w swojej niedoskonałości. Każda z nas to w sobie ma. W ciałach przechowujemy cząsteczkę samego Boga. I w tym jesteśmy bezbłędne. Naszą rolą pozostaje na to patrzeć. I widzieć... - zakończyła wpis aktorka.

Pod wpisem pojawiło się wiele ciepłych słów od obserwatorów Marianny oraz podziękowania za ważny post.

"Pięknie napisane",

Zobacz także:

"Piękne i prawdziwe",

"Podziwiam Twoją moc ubierania uczuć w słowa. Pięknie napisane. Prawdziwe",

"Dziękuję za to, co robisz. Wiem, co to jest życie ze stomią"

- czytamy w komentarzach. 

Koniecznie zobaczcie to wyjątkowe zdjęcie!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: