Wojciech Karolak jest znanym jazzowym muzykiem i wdowcem po Marii Czubaszek, kontrowersyjnej satyryczce i dziennikarce. Ostatnio udzielił obszernego wywiadu o swoim małżeńskim życiu i dał do zrozumienia, że Maria Czubaszek mogła cierpieć na poważne zaburzenia odżywiania, czyli inaczej anoreksję.

Podobno pani Maria często narzekała na swoją sylwetkę, hołdowała kultowi szczupłości za wszelką cenę, a jadła "tyle co z konieczności".

Marysia odeszła z powodu ogólnego wycieńczenia organizmu, braku sił, odporności i komplikacji krążeniowych. Ale gdyby miała normalną masę ciała, to te przypadłości by jej nie zabiły. Przychodziłem do niej do szpitala i pierwsze, o co pytałem, to czy coś jadła. Oddawała mi nietknięty talerz i mówiła: "Zjedz sobie, jeśli masz ochotę". , przyznał Wojciech Karol w rozmowie z dziennikarką Gazety Wyborczej.

Stosowała też tabletki hamujące apetyt, o czym jej mąż dowiedział się dopiero po jej śmierci. Zapytany o to, dlaczego Maria Czubaszek tak usilnie próbowała utrzymać idealną figurę (przypomnijmy tylko, że dziennikarka i tak była naturalnie szczupła i filigranowa), jej mąż stwierdził, że winny jest temu ogólny kult szczupłości, zwłaszcza w telewizji, w której dość często występowała.

Po czterdziestu latach małżeństwa Karolak przyznaje, że miłość do żony była dla niego zdecydowanie najważniejsza, ale nie radził sobie z jej zaburzeniami odżywiania, gdyż miała ona swoje tajemnice.

 

#mariaczubaszek #czubaszek

Post udostępniony przez Maria Czubaszek (@mariaczubaszek) 30 Cze, 2017 o 12:23 PDT

Z pewnością w polskich mediach brakuje Marii Czubaszek, a wiele osób tęskni za jej ciętym językiem i specyficznym tonem głosu. Anoreksja jest chorobą, która dotyka całą rodzinę cierpiącej na nią osoby. Warto uświadamiać kobiety i mężczyzn (bo oni też chorują) w tym temacie.