Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda w miniony weekend odniósł się do sytuacji polskich kobiet, w czasie protestów pod Komisją Europejską. Jego wypowiedź, mocno kontrowersyjna i dość krótkowzroczna, bardzo szybko wzbudziła reakcje środowisk kobiecych. Wyjątkowo mocno zareagowała Manuela Gretkowska, polska pisarka i feministka.

Co powiedział Piotr Duda o kobietach?

Biurokraci z Komisji Europejskiej mają czelność mówić, że w naszej kochanej ojczyźnie Polki są dyskryminowane. To nieporozumienie! Zróżnicowanie wieku emerytalnego w Polsce w zależności od płci nie jest dyskryminacją, to przywilej polskich kobiet., stwierdził Piotr Duda z "Solidarności" i wywołał prawdziwą burzę.

Manuela Gretkowska broni kobiet

Manuela Gretkowska postanowiła wyrazić swoje oburzenie i wzięła w obronę polskie kobiety w bardzo emocjonalnym wpisie zatytułowanym "Słowo na nie/dzielę". Zaczęła ostro: "Dlaczego wczoraj jakiś huj bez cycków wypowiadał się znowu za kobiety? Nie masz nawet mózgu wrzeszcząc, że przywilejem Polek jest nędzna, wcześniejsza emerytura. W przeciwieństwie do Europejek kochamy zarabiać mniej od mężczyzn. Żyć na garnuszku dzieci i zajmować się wnukami, gdy stare dziady takie jak on, opływające dostatkiem leżą zawinięte w gazetę przed telewizorem."

"Spieprzaj Dziadu - że zacytuję klasyka - Zamiast cycków, masz otłuszczone dobrobytem cyckory. Jesteś związkowym bonzem na usługach rządu. Nie wycieraj sobie Piotrze Dudo, przewodniczący „Solidarności” ( w dużym cudzysłowie) Polkami zdradzieckiej mordy. Plaga tych Dudów. Nie wmawiaj nam tradycji debilizmu, nie szczuj na Europę. Dla ciebie i podobnych, dla patriarchalnych dziadów polskich zawodzących po kościołach kobieta jest przyrządem gospodarczym do usług domowych.", kontynuowała Gretkowska.

Jak zareagowali internauci na słowa Gretkowskiej? Zdecydowana większość popiera mocne stanowisko pisarki, podpisując się pod jej wypowiedzią. "Ma pani absolutną rację", "Jak zwykle w punkt", komentowali. Pojawiły się jednak głosy niezgody:

"Proszę Boga nie wzywać nadaremnie, a chamstwem nie zakrywać swojej ignorancji, co do demokratycznego wyboru przez większość Polaków rządu prawicowego.",

"Kobieto! Wróć, przepraszam,feministko, czy Pani ograniczony mózg nie ogarnia tego że jak kobieta będzie chciała pracować do uwiądu starczego to będzie mogła pracować, ale jeśli będzie chciała pójść wcześniej na emeryturę bo np jest schorowana i nie ma siły już podejmować pracy lub chce pomóc swoim dzieciom w wychowaniu wnuków to pójdzie wcześniej. I proszę nie mówić w imieniu kobiet, tylko w imieniu feministek, bo feministki w żadnym punkcie nie reprezentują prawdziwych, NORMALNYCH kobiet!", możemy przeczytać pod wpisem "Słowo na nie/dzielę". 

A co Wy sądzicie o wpisie Gretkowskiej na temat Piotra Dudy? Zbyt mocny? Czy po prostu w punkt?