Manicure japoński – na czym polega 

Manicure japoński to coraz popularniejsza metoda pielęgnacji i regeneracji paznokci. Pochodzi z Japonii, gdzie tamtejsze arystokratki stosowały go, aby mieć zawsze gładkie i błyszczące paznokcie. Efektem manicure japońskiego jest taki, że paznokcie nie tylko wyglądają na mocne i zdrowe, ale naprawdę takie są. Zabieg polega na dosłownym wtarciu w ich płytkę specjalnej pasty, w której składzie znajdują się odżywcze substancje, takie jak: keratyna, witaminy A i E, wosk pszczeli i krzemionka z Morza Japońskiego. 

Do wykonania manicure japońskiego potrzebujemy tylko kilku akcesoriów i produktów. Po pierwsze są to dwa kosmetyki do pielęgnacji: pasta i puder. Po drugie – dwie polerki (jedna do pasty i druga do pudru) oraz pilniczek do matowienia płytki paznokci.

Zestaw do manicure japońskiego

Manicure japoński należy do zabiegów, które możesz wykonać sama w domu. W tym celu konieczny jest zakup specjalnych produktów. Znajdziesz je w drogeriach internetowych pod hasłem zestaw do manicure japońskiego. W skład takiego kompletu wchodzą zazwyczaj dwa produkty pielęgnacyjne oraz specjalne pilniczki:

  • pasta oznaczona jako nr 1 – z odżywczymi składnikami do wcierania w płytkę
  • puder oznaczony jako nr 2
  • szpatułka do nakładania produktów
  • polerka do wcierania pasty – o tym samym kolorze co pasta
  • polerka do wcierania pudru – o tym samym kolorze co puder
  • pilniczek do matowienia i nadawania kształtu paznokciom
  • polerka do płytek paznokci

Dzięki odmiennym kolorom oraz numerom na każdym z produktów wykonanie manicure japońskiego jest bardzo łatwe. Opis krok po kroku znajdziesz w kolejnym punkcie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Choose Nail Bar Wrocław (@choose.nailbar.wro) Paź 10, 2019 o 6:44 PDT

Manicure japoński krok po kroku

Manicure japoński zaczynamy od dezynfekcji dłoni. Następny etap jest taki jak w przypadku manicure hybrydowego – odsuwamy skórki, nadajemy paznokciom odpowiedni kształt oraz matowimy płytki. Używamy do tego bloczku polerskiego. Dzięki pozbyciu się tłustej powłoki paznokci, umożliwimy wnikanie w nie substancji aktywnych.

Drugi etap polega na wtarciu w paznokcie pasty. Możemy albo nakładać produkt bezpośrednio na paznokcie, albo na polerkę, za pomocą, której będziemy go wcierać. Robimy to przesuwając ją kilkanaście razy w jedną stronę po każdym paznokciu. W rezultacie powinnyśmy uzyskać intensywny połysk.

Ostatnim etapem manicure japońskiego jest zabezpieczenie, a raczej “zamknięcie” w płytce paznokci substancji, które wcześniej w nie wmasowałyśmy. Służy do tego specjalny puder. Przy użyciu szpatułki nakładamy odrobinę pudru na każdy paznokieć i wcieramy go drugą polerką. Na koniec musimy jeszcze pozbyć się resztek produktów, na przykład przy użyciu delikatnego pędzelka lub ściereczki. Cały zabieg trwa 30-40 minut. 

Manicure japoński – efekty 

Już po zakończeniu manicure japońskiego widzimy pierwszy rezultat, jakim są błyszczące i gładkie paznokcie. Efekt intensywnego połysku (ale bardziej naturalnego niż po odżywce) utrzymuje się zazwyczaj przez około 10 dni – tym dłużej, im nasze paznokcie są zdrowsze. Najważniejszym rezultatem manicure japońskiego jest jednak odżywienie i odbudowa płytek. Dzięki temu możemy zapomnieć o rozdwajaniu czy łamaniu się paznokci. Z każdym kolejnym zabiegiem stają się coraz twardsze.

Manicure japoński a manicure hybrydowy 

Manicure japoński jest świetnym sposobem na regenerację paznokci po manicure żelowym czy hybrydowym. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze manicure japoński nie powinien być robiony świeżo po usunięciu lakieru hybrydowego. Paznokcie są wtedy jeszcze mocno osłabione i dodatkowe pocieranie tylko bardziej by je osłabiło. Po drugie – nie należy malować paznokci również po wykonaniu manicure`u japońskiego. Warstwa ochronna pasty i pudru sprawi, że żaden lakier i tak nie utrzyma się na płytce paznokci. Najlepiej jest odczekać przynajmniej 2 tygodnie. 

 Japoński manicure – dla kogo jest polecany?

Japoński manicure to zabieg, który doskonale odpowiada potrzebom paznokci zniszczonych przez regularne wykonywanie manicure hybrydowego czy żelowego. Sprawdzi się też w przypadku osób, które mają z natury łamiące i rozdwajające się paznokci. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu robiły sobie go osoby, które po prostu lubią efekt naturalnych, bezbarwnych paznokci albo pracują w miejscu, gdzie kolory manicure jest niedozwolony. 

Manicure japoński – opinie

Manicure japoński ma świetne opinie wśród internautek. Większość kobiet zainteresowała się tą metodą regeneracji, ponieważ ich paznokcie były w opłakanym stanie po wielu latach nakładania lakierów hybrydowych i żelowych. Użytkowniczki forów podkreślają, że ich paznokcie były “cienkie jak papier”, ale udało im się przywrócić je do stanu sprzed stosowania utwardzanych lakierów. Opinie zwracają też uwagę na wydajność produktów w zestawie do manicure japońskiego. Mimo wielomiesięcznego stosowania, ubytek w pojemniczkach jest minimalny.

Manicure japoński – jak często stosować? 

Mimo swoich zbawiennych właściwości – manicure japoński nie powinien jednak być stosowany za często. Wymaga bowiem  starcia i odtłuszczenia płytek, a następnie ich intensywnego pocierania, co na dłuższą metę może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych. Aby zabieg był bezpieczny, musimy dać naszym płytkom czas na regenerację. Z tego powodu odradza się robienie go częściej niż co 2-3 tygodnie. 

Manicure japoński – cena 

Manicure japoński można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. W pierwszym przypadku jego cena waha się najczęściej od 50 do 100 zł. Jeśli chcemy zrobić go sobie same, potrzebujemy specjalnego zestawu. Kupimy go już za około 100 zł.  To nie dużo, ze względu na fakt, że produkty wchodzące w jego skład są wystarczają na bardzo długo.