Wariat: nowy serial Netflix już we wrześniu!

"Wariat" to bez dwóch zdań jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali tej jesieni! Kolejna produkcja Netflix Originals to mroczna (choć nie pozbawiona humoru) seria science-fiction, która rozgrywa się w kilku równoległych światach. Netflix opublikował właśnie oficjalny zwiastun nowego serialu "Maniac", który zapowiada prawdziwą ucztę nie tylko dla fanów tego gatunku. Zwłaszcza, że twórcą tej produkcji jest Cary Joji Fukunaga, który wyreżyserował wszystkie odcinki pierwszego sezonu "Detektywa". "Wariat" opowiada historię Annie Landsberg (Emma Stone) i Owena Milgrima (Jonah Hill), dwóch obcych sobie ludzi, którzy poznają się w trakcie tajemniczego badania. Jak się później okazuje, badania, które nie przebiega zgodnie z planem. 

Maniac: o czym jest nowy serial Netflix?

Akcja "Wariata" rozgrywa się w świecie podobnym do naszego, w czasach całkiem przypominających nasze, ale nie wiemy czy jest tak na pewno. To historia Annie Landsberg (Emma Stone) i Owena Milgrima (Jonah Hill), dwojga nieznajomych, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym – każde z innego powodu. Annie, rozczarowana swoim bezcelowym życiem, zadręcza się swoją nieudaną relacją z matką i siostrą; Owen, piąty z kolei syn bogatego przedsiębiorcy z Nowego Jorku, całe życie zmaga się z niepotwierdzoną diagnozą schizofrenii. Życie obojga nie potoczyło się zbyt pomyślnie, więc wiążą ogromne nadzieje z nową radykalną terapią. Zwłaszcza, że jej twórca, doktor James K. Mantleray (w tej roli Justin Theroux), twierdzi, że jest w stanie wyleczyć każdy aspekt ludzkiego umysłu - od choroby psychicznej po złamane serce. Bohaterowie udają się, wraz z innymi nieznajomymi, na trzydniowy test leków, który, według zapewnień, ma na zawsze wyleczyć wszystkie bolączki pacjentów, nie powodując żadnych efektów ubocznych. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem.

Wariat Netflix oficjalny zwiastun

"Wariat" zapowiada się niezwykle intrygująco, a emocje wokół serialu dodatkowo podgrzewa opublikowany przez Netflixa zwiastun, w którym mamy przedsmak tego, co nas czeka w nowej produkcji. Główne role zagrają nagrodzona Oscarem za „La La Land” Emma Stone i nominowany do Oscara za „Wilka z Wall Street” oraz „Moneyball” Jonah Hill. W serialu zobaczymy też Justina Theroux (James Mantleray), Geoffreya Cantora czy Sally Field. Reżyserem serialu jest Cary Joji Fukunaga („Detektyw”, „Beast of no nation”). Premiera serialu „Wariat” jest zaplanowana na 21 września.