Nowy program "Mama+"

Prawo i Sprawiedliwość nie przestaje wprowadzać nowości w zakresie prawa rodzinnego i sytuacji matek w Polsce. Podczas kongresu PIS była premier Beata Szydło przedstawiła program "Mama+", który ma spowodować, że w Polsce będzie się rodziło więcej dzieci. Rząd planuje przekonać do tego kobiety wprowadzając szereg benefitów finansowych.

Emerytury dla matek

Program „Mama+” zakłada kilka rewolucyjnych zmian. Jedną z nich jest emerytura dla matek. Będzie to minimalna emerytura dla kobiet, które nigdy nie pracowały, ale urodziły minimum czwórkę dzieci. Kolejną nowością jest premia dla matek za szybkie urodzenie drugiego dziecka. Wśród planowanych zmian jest także program darmowych leków dla matek w ciąży, a także udogodnienia dla mam-studentek, jak np. ułatwienie dostępu do urlopów dziekańskich i programy stypendialne dla młodych matek.

Bon dla niepracujących

Rząd PiS szykuje dodatki nie tylko dla kobiet, ale także dla młodych ludzi. Na wczorajszej konwencji PIS przedstawił swój pomysł na wsparcie młodzieży. Niepracujący młodzi ludzie w wieku 16-20 lat otrzymają bon na sport i kulturę. Wszystkie proponowane zmiany wiążą się z nadchodzącymi wyborami, o których na konwencji wspominała Szydło. Partia rządząca stara się zjednać sobie jak najwięcej wyborców, a finansowe wsparcie dla rodzin wydaje się być na to dobrym sposobem. Co Wy o tym myślicie?