Ta mama otrzymała od córki wyjątkowe wsparcie

Z każdej strony zalewają nas wiadomości o ciągłych tragediach, kataklizmach i chorobach, i kiedy nagle widzimy taką historię jak ta, to na sercu robi na się cieplej.

Ostatnio zagraniczne serwisy takie jak CNN, FOX News opisały historię Michele Schambach, u której lekarze zdiagnozowali złośliwego raka mózgu (o nazwie skąpodrzewiak).

Leczenie tego typu nowotworu jest skomplikowane, dlatego onkolodzy z Ameryki Środkowej, którzy diagnozowali Michele, zaproponowali kobiecie leczenie w klinice Cleveland w Ohio, gdzie przyjmuje światowej sławy specjalista w leczeniu guzów mózgu, dr Gene Barnett.

Michele jest już po operacji guza oraz chemio i radioterapii. Ostatnio kobieta wróciła do kliniki na badania kontrolne i jak relacjonują zagraniczne media pacjentka "czuła się przygnębiona ze względu na słabe wyniki badań krwi oraz fakt, że znajduje się tak daleko od domu".

Wtedy córka chorej na raka wpadła na genialny pomysł. Marie na placu, który widać z okna jej mamy postanowiła wydeptać w śniegu napis "Mamo, bądź dzielna".

Początkowo klinika nie wiedziała, kto stoi za tym gestem i udostępniła zdjęcie w mediach społecznościowych podpisując: 

Piękna wiadomość została umieszczona dzisiaj na naszym głównym kampusie. Do osoby, która ją napisała - poruszyłaś nasze serca. #MamoBądźDzielna"

Słowa były pokrzepieniem dla wszystkich pacjentów kliniki.

Ta historia pokazuje, że często takie z pozoru małe rzeczy mają olbrzymią moc. Wiadomość i przekaz córki dla chorej mamy rozeszła się po całym świecie. Może i wy pomyślicie, jak moglibyście uszczęśliwić osobę z waszego otoczenia albo po prostu osobę, która potrzebuje wsparcia.