Zima, śnieg, lód i szarość im niestraszna. Kojarzą im się z cudowną porą roku i ich urodzinami. Zimowe znaki zodiaku mają wiele cech wspólnych z ludami północy. Obdarzeni są wyjątkowymi talentami i osobowością, choć nieco brakuje im iskry związanej z żywiołem ognia. Koziorożec, Wodnik i Ryby – co łączy te znaki zodiaku?

Jakie są zimowe znaki zodiaku?

Urodzeni pod zimowym niebem Koziorożec, Wodnik i Ryby wywodzą się z trzech różnych żywiołów. Koziorożec to znak Ziemi, Wodnik to żywioł Powietrza, a Ryby – Wody. Mimo że sporo je dzieli, łączy je przeciwstawny wszystkiemu Ogień, a raczej jego brak. Z tego powodu określa się te znaki jako mniej entuzjastyczne, mało spontaniczne i niezbyt energiczne. Czy to prawda? Mają za to mnóstwo zalet, talentów i ciekawych atutów. Zimowe znaki zodiaku łączy:

  1. Pracowitość, sumienność i obowiązkowość. Często stanowią wzór pracownika i współpracownika. Doskonale się organizują i wyznaczają sobie cele krok po kroku.
  2. Zdrowy rozsądek, który powstrzymuje ich przed popełnianiem błędów. Z drugiej strony nie pozwala im bezkarnie szaleć i się wygłupiać, ale zimowe znaki starają się nad tym pracować. Potrafią dobrze radzić innym.
  3. Nakierowanie na rodzinę. Więzy rodzinne to dla większości zimowych znaków świętość. Lubią mieć przyjaciół i znajomych, ale podstawą są bliscy w domu. Wśród nich czują się sobą. Często miewają liczne rodziny i krewnych.
  4. Kreatywność i pomysłowość. Talent do tworzenia rozwija się inaczej u każdego z tych znaków. Jedni tworzą rzeczy, inni piszą i malują. Łączy ich działanie i dzielenie się nim z ludźmi.
  5. Pomoc dla innych. Koziorożec, Wodnik i Ryby nie mają problemu z wyciągnięciem pomocnej dłoni do potrzebujących. Wiedzą doskonale, że dobro zawsze wraca.
  6. Praktyczne nastawienie. Uważają, że nie ma w życiu nic za darmo, więc wszystko zdobywa się pracą. Twardo stąpają po ziemi i preferują to, co prawdziwe, użyteczne i poręczne.
  7. Skrywana dusza marzyciela. Zimowe znaki kochają snuć plany i marzenia, ale nie zawsze je spełniają. Patrzenie w gwiazdy sprawia, że budują sobie w głowie drugie życie i zastanawiają się czasem, "co by było gdyby...". 
  8. Pozorna surowość i dystans. Skupienie na konkretach, rzeczowość i minimalizm.

Te cechy zimowych znaków mogą kojarzyć się z konkretną grupą ludzi. Czy nie tak właśnie widzimy często Skandynawów? Oczywiście nie mają oni tylko zimowych znaków zodiaku, ale stereotypy przedstawiają ich jako surowych, praktycznych, ale i rodzinnych. Być może wpływa na to aura, tryb życia w zasypanej śniegiem chatce? A może to tylko nasze domysły.

Zobacz też: