Małgorzata Szumowska nowy film „The Other Lamb”

Zdjęcia do nowego obrazu Małgorzaty Szumowskiej ruszyły w połowie lutego w Irlandii, więc na nowy film trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Wszystko jednak wskazuje na to, że naprawdę warto. Dotychczasowy dorobek reżyserki z takimi produkcjami jak „Sponsoring”, „Body / Ciało” nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie czy „Twarz” wyróżniona Grand Prix Jury na Berlinale dwa lata temu ugruntowały jej mocną pozycję jednego z ważniejszych współczesnych kobiecych głosów w kinie i to nie tylko na rodzimej scenie.

Małgorzata Szumowska nowy film o dziewczynie w sekcie

„The Other Lamb”, niepolskojęzyczny debiut w portfolio reżyserki to kolejny krok w jej międzynarodowej karierze. W głównej roli zobaczymy 16-letnią Raffey Cassidy znaną z takich produkcji jak „Królewna Śnieżka i łowca”, Michiela Huismana wcielającego się w postać Daario Naharis w „Grze o Tron” i Denisa Gough („Też go kocham”). Film jest wyjątkowy także jeśli chodzi o produkcję: tą zajmą się Stephanie Wilcox, która stoi za zdobywcą Oscara – „Whiplash” i kultowym filmem „Drive”, Aoife O’Sullivan, Tristan Orpen Lynch oraz Marie Denessen z Zentropy – duńskiej firmy Larsa von Triera. Operatorem kamery tradycyjnie jak przy wszystkich dotychczasowych produkcjach będzie Michał Englert.

„The Other Lamb” - o czym jest nowy film Szumowskiej

Nowy film do historia dziewczyny, która jest częścią sekty dowodzonej przez charyzmatycznego przywódcę. Po mistycznym doświadczeniu bohaterka decyduje się wyłamać się spod jego władzy.

Małgorzata Szumowska w JURY festiwalu filmowego w Wenecji: to wielkie wyróżnienie!

Scenariusz opowieści to dzieło Catherine S. McMullen, która ma na koncie liczne nagrody za swoje opowiadania i powieści. Sama fascynuje się science fiction, a scenariusz do „The Other Lamb” już zdążył zgarnąć nagrodę dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza z gatunku thriller.  

Jesteście ciekawi „The Other Lamb”? Małgorzata Szumowska zrobi furorę pierwszą anglojęzyczną produkcją?