Małgorzata Rozenek nie ochrzci syna: "Kościół nie akceptuje metody in vitro, a dzięki temu trzech moich synów jest na świecie"

Małgorzata Rozenek nie ochrzci syna, Henia. Powód? Gwiazda nie zgadza się z polityką instytucji kościoła. Chodzi o kwestie podstawowe. Kościół głośno sprzeciwia się in vitro, a to dla Małgorzaty Rozenek była jedyna możliwość, by założyć wymarzoną rodzinę. Gwiazda ma trzech synów i jest w szczęśliwym związku z Radosławem Majdanem, z którym tworzy wyjątkowy zgrany duet. Duża rodzina była wielkim marzeniem 42-letniej gwiazdy. Trudno więc dziwić się jej decyzji.

"To wynika z prostej przyczyny. Kościół katolicki nie akceptuje metody in vitro, a dzięki temu trzech moich synów jest na świecie. Ciężko mi zabiegać o uczestnictwo w organizacji, która głosi też inne nieakceptowalne dla nas rzeczy. Mówię tu m.in. o niewspieraniu środowisk LGBT czy tuszowaniu pedofilii.", powiedziała w wywiadzie dla serwisu Viva.pl.

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek nie ochrzci syna. Taką samą decyzję podjęła Zofia Zborowska

Małgorzata Rozenek nie jest jedyną gwiazdą, która podjęła tę decyzję. Niedawno Zofia Zborowska i Magdalena Mołek też poinformowały, że kwestie chrztu czy komunii świętej, pozostawią dzieciom, do czasu ich dorosłych postanowień. Kwestia wiary, to delikatny temat i każdy powinien móc podjąć tę decyzję sam, z tego założenia wychodzi coraz więcej rodziców.

"Zostawiamy decyzję naszemu synowi. Niech podejmie ją świadomie, gdy będzie pełnoletni. Jeżeli przeanalizuje to, o czym mówiła Małgosia i będzie chciał się ochrzcić sam, to to zrobi. A gdybyśmy zrobili to dziś, to mógłby kiedyś mieć do nas o to pretensje", potwierdził wspólną decyzję Radosław Majdan.

Źródło Viva.pl