Dla Małgorzaty Ostrowskiej ostatnie miesiące były bardzo trudne. 27 lutego 2020 roku po długiej walce z chorobą neurologiczną zmarł jej mąż, Paweł Królikowski. Aktor, który w 2015 przeszedł poważną operację usunięcia tętniaka mózgu, ostanie miesiące swojego życia spędził w szpitalu. Ogromnym wsparciem w tych ciężkich chwilach dla Małgorzaty Ostrowskiej, znanej z roli Grażyny Lubicz z serialu "Klan", okazały się jej dzieci. 55-letnia aktorka jest szczęśliwą mamą Antoniego, Jana, Julii, Marceliny oraz Ksawerego, a od niespełna roku spełnia się także w roli babci małego Józia.  

Małgorzata Ostrowska z córkami w najnowszej "Gali"

Nigdy nie goniła za karierą, a za najważniejszą ze swoich ról uważa rolę matki. W trudnych chwilach znajduje oparcie w wierze, literaturze oraz w piątce swoich dzieci. Dla nich Małgorzata Ostrowska-Królikowska poradzi sobie ze wszystkim. Antek robi karierę filmową. Jasiek założył rodzinę, ma malutkiego synka. Julia studiuje na czwartym roku medycyny, Marcelina kończy liceum, a Ksawery to nastolatek. Nadążyć za nimi wszystkimi to chyba spore wyzwanie. Jednak dla Małgorzaty Ostrowskiej to żaden problem. 

(...) Zawsze mówię, że dzieci są naszymi ambasadorami w życiu. Gdyby nie Jasiek, nie wiedziałabym, jaka muzyka jest teraz na topie. On siedzi w tym temacie i zawsze mi coś podrzuci. Nie wiem, jakie filmy warto obejrzeć, ale Antek mówi: "Mamo koniecznie to zobacz, spodoba ci się". Spotykam się później w weekend ze znajomymi i widzę,że jestem na czasie. (śmiech) Dzieci wprowadzają mnie w nowoczesność, która jest wszechobecna. Antek kupił mi statyw do telefonu, żeby lepiej nagrywało mi się instanocki. Krzyczy na mnie, że muszę pilnować jakości. "Co ty za zdjęcie wrzuciłaś?!" - denerwuje się, gdy coś mi nie wychodzi. Odpowiadam mu, że chyba nie takie złe, skoro polubiło je ponad osiem tysięcy osób. (śmiech) Nie chcę zostawać w tyle. Chcę iść ramię w ramię ze swoimi dziećmi.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w wywiadzie udzielonemu magazynowi "Gala" zdradziła także czego pragnie dla swoich córek, które są jak ogień i woda, ale co za tym idzie, nawzajem się dopełniają. 

Bardzo chciałabym, żeby moje córki były silne, ale nie traciły delikatności. Żeby miały poczucie własnej wartości, która daje siłę.

Małgorzata Ostrowska o życiu bez męża i ojca

Zdjęcie Pawła stoi na sztalugach między obrazami w naszym domu i on cały czas z nami jest. Jest w nas, w naszych wspomnieniach. Często mówię dzieciom: "Kolekcjonujcie wspomnienia, bo są bezcenne". Paweł był niezwykle twórczy, miał bardzo dużo pomysłów. Staramy się kontynuować projekty, które zaczął, żeby trwał w naszych myślach i sercach. Zdecydowaliśmy się prowadzić jego dzieło, CZ-PL Festival w Kudowie-Zdroju, któremu w tym roku nadano imię Pawła Królikowskiego. Janek, nasz starszy syn, jest jego dyrektorem artystycznym. Tytułem tegorocznej edycji jest cytat z piosenki Karela Gotta "Serca nie gasną". Wszyscy staramy się tak żyć, żeby nie gasić ducha. Żeby Paweł cały czas był częścią naszego życia. Tego by chciał...

Cały wywiad z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską przeczytasz w nowej "Gali". Numer w sprzedaży od poniedziałku, 27 lipca. Z okazji rozpoczynających się wakacji więcej niż zwykle do czytania! Numer dostępny także z w wersji z broszurką kulinarną  - najlepszymi przepisami z książki "Healthy Sweets by Ann" (w cenie 6,99 zł), insertem: kosmetykiem pudrem sypkim AA Wings of color ( 9,99 zł) lub z krzyżówkami (6,90). Polecamy!

W najnowszym numerze magazynu "Gala" również m.in.: rozmowa z Piotrem Trojanem, aktorem, który zagra niesłusznie skazanego za morderstwo Tomasza Komendę w filmie, który powstaje o jego życiu oraz wywiad z Larą Gessler o jej nowym pomyśle na kulinarny biznes.